Lamborghini Reventon vs. Panavia Tornado: promozávod jak má být (video)

Na frankfurtském autosalonu bylo představeno nové Lamborghini Reventon. Vůz odvozený od modelu Murcielago nabídne výkon 650 koní, což umožní zrychlení na stovku za 3,4 s a dosáhnutí rychlosti přes 340 km/h.

Tip: Představení Lamborghini Reventon naleznete zde.

Tenhle vůz s cenou přes 1 000 000 eur, tedy zhruba 28 000 000 korun se nyní utkal s letadlem. Ačkoli lidé z Lamborghini rádi říkají, že Reventon je inspirován americkými stealthy, na letišti v Ghedi u italské Brescie muselo k pořízení stylových fotografií posloužit klasické Tornado.

Oba stroje se utkaly ve sprintu na tři kilometry, který měl vcelku očekávaný průběh. První stovky metrů patřily Lambu, ale proudový motor je proudový motor a když se italský býk na konci letištní dráhy dotýkal své maximální rychlosti, dával si už pilot Tornada pizzu kdesi v u Říma.

Nicméně toto zjištění smyslem celého srovnání jistě nebylo. Smyslem bylo pořízení pěkných fotografií dvou výjimečných strojů bok po boku, které si můžete prohlédnout níže.

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lamborghini Reventon vs. Panavia Tornado

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků