Lamborghini Reventon vs. Panavia Tornado: promozávod jak má být (video)

Na frankfurtském autosalonu bylo představeno nové Lamborghini Reventon. Vůz odvozený od modelu Murcielago nabídne výkon 650 koní, což umožní zrychlení na stovku za 3,4 s a dosáhnutí rychlosti přes 340 km/h.

Tip: Představení Lamborghini Reventon naleznete zde.

Tenhle vůz s cenou přes 1 000 000 eur, tedy zhruba 28 000 000 korun se nyní utkal s letadlem. Ačkoli lidé z Lamborghini rádi říkají, že Reventon je inspirován americkými stealthy, na letišti v Ghedi u italské Brescie muselo k pořízení stylových fotografií posloužit klasické Tornado.

Oba stroje se utkaly ve sprintu na tři kilometry, který měl vcelku očekávaný průběh. První stovky metrů patřily Lambu, ale proudový motor je proudový motor a když se italský býk na konci letištní dráhy dotýkal své maximální rychlosti, dával si už pilot Tornada pizzu kdesi v u Říma.

Nicméně toto zjištění smyslem celého srovnání jistě nebylo. Smyslem bylo pořízení pěkných fotografií dvou výjimečných strojů bok po boku, které si můžete prohlédnout níže.

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lamborghini Reventon vs. Panavia Tornado

 

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků