Lamborghini nekončí s oslavou Countache. Chystá odhalit renovaci prototypu LP500?

Krátká upoutávka naznačuje, že k 50. výročí ikonického supersportu si Lamborghini nadělí další dárek.

Letošní 50. výročí Lamborghini Countach už italská automobilka oslavila limitovanou sérií moderní reinterpretace Countach LPI 800-4, která byla vyprodána ještě před samotnou premiérou. Nyní to ovšem vypadá, že oslavy známého supersportu u Lamborghini nekončí. Stačí kouknout na novou upoutávku.

„Před 50 lety dláždilo cestu do budoucnosti. Nyní je zpátky na silnici,“ říká Lamborghini v krátkém videu, ve kterém můžeme zahlédnout nové ruční čalounění sedačky. Designem by mělo renovované sedadlo patřit ranému prototypu Countache LP500, jež se poprvé objevil na autosalonu v Ženevě v roce 1971. Kromě toho ukazuje značka záběry budíku palubní desky a část volantu.

Nové Lamborghini Countach je dávno vyprodané. Šanci měli jen vyvolení zákazníci

Nové Lamborghini Countach je dávno vyprodané. Šanci měli jen vyvolení zákazníci

S udržováním klasických modelů při životě má italská značka zkušenosti v rámci své renovační divize Polo Storico. Spekulace tedy padají na možnost odhalení kompletní renovace zmíněného prototypu Countache, tedy vozu, který příběh legendárního supersportu začal. Více informací si nicméně Lamborghini zatím nechává pro sebe.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků