Lamborghini nás láká na „Novou dimenzi výkonu.“ Chystá ještě výkonnější Urus?

S kamuflovanými Lamby se v poslední době roztrhl pytel. Jednou z chystaných novinek bude zřejmě ostřejší verze SUV.

Italská značka ve své pololetní zprávě o prodejních výsledcích sdělila, že ještě letos představí tři novinky. Dvě se týkají SUV Urus a třetí Huracánu. První z nich se má objevit ještě v průběhu srpna – podle nového videa půjde právě o praktického tahouna aktuálních prodejů značky. Dle fotek maskovaných prototypů víme, že v přípravě je ostřejší verze (pravděpodobně s názvem Evo) a také plug-in hybridní model.

Lambo v nejnovějším videu ukazuje kamuflovaný Urus na slavné vrchařské trati Pikes Peak, proto bychom si spíše vsadili na výkonnější provedení, zvlášť vzhledem ke komentáři ohledně „nové dimenze výkonu.“ Můžeme se tedy zřejmě těšit na více, než je aktuálních 478 kW (650 k), společně s funkčními úpravami pro ještě dynamičtější svezení.

Ohledně plug-in hybridu se dá očekávat nasazení ústrojí z technicky spřízněných koncernových vozů, pravděpodobně přeplňovaný šestiválec, který společně s elektromotorem nabídne k pěti stovkám koní. Třetím do party letošních novinek bude „offroadové“ Lamborghini Huracán po vzoru prototypu Sterrato.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Váš názor Další článek: Drtivá většina řidičů nezná tuto důležitou kontrolku. Při jejím ignorování hrozí autu katastrofa!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz