Lamborghini Murciélago Vigness: levné Lambo

Ne každý může mít v garáži Lamborghini. A právě na ty myslela firma Vigness, když připravovala tuhle povedenou repliku.

Někteří označují Murciélago za poslední pravé Lambo, které má pod kapotou neodmyslitelný dvanáctiválec a nahoru se otevírající dveře. Jenomže ne každý má k dispozici 7 milionů. A tak se zrodil v hlavách firmy Vigness Motorsports zajímavý nápad - postavit repliku Murciélaga ve verzi roadster. A že se jim to povedlo, mohou dosvědčit přiložené fotografie.

Kvalitní práce byla odvedena hlavně na vnějším kabátku vozu. Nepodařilo se nám zjistit, na jakém základu replika stojí, ovšem výsledek je vskutku parádní. Nenajdete díl, který by vám skutečně bil do očí svou odlišností od originálu. U Vigness nezapomněli ani na takové věci, jakými jsou kupříkladu boční sklápěcí přívody vzduchu k motoru. A ještě jedna věc, kterou u originálního Lamba nenajdete - tenhle vůz dostal pro pohodlné projíždění nerovností nebo zpomalovačů vzduchové zvedání přídě.

O funkčnosti všech detailů vás ostatně dostatečně dobře přesvědčí přiložené video.

První věcí, která napoví, že tenhle vůz nepochází z Itálie, bude interiér. Ten se sem totiž dostal z Jeepu Compass a po vzezření vnějšího vzhledu může některým způsobit nemalý šok. Ani po otevření kapoty vás roadster nepřesvědčí, i když na druhou stranu nejhorší to jistě není. Namísto dvanáctiválce zde naleznete osmiválec o objemu 5,7 pocházející od Chevroletu. Jeho přesný výkon se nám zjistit nepodařilo, ale minimálně na 400 koní sériového Vortecu verze se dá spolehnout. Zvukový projev je poněkud neitalský, ale pro „oblbování” slečen z klubu postačí.

A jaká je cena? Na eBay je na repliku vypsaná startovací cena 60 tisíc dolarů, což je pětina méně než pětina ceny originálního vozu. Pokud máte zájem, měli byste se si urychleně přihodit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vigness Lamborghini Murciélago Replica


Vůz v akci

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků