Lamborghini Murciélago Vigness: levné Lambo

Ne každý může mít v garáži Lamborghini. A právě na ty myslela firma Vigness, když připravovala tuhle povedenou repliku.

Někteří označují Murciélago za poslední pravé Lambo, které má pod kapotou neodmyslitelný dvanáctiválec a nahoru se otevírající dveře. Jenomže ne každý má k dispozici 7 milionů. A tak se zrodil v hlavách firmy Vigness Motorsports zajímavý nápad - postavit repliku Murciélaga ve verzi roadster. A že se jim to povedlo, mohou dosvědčit přiložené fotografie.

Kvalitní práce byla odvedena hlavně na vnějším kabátku vozu. Nepodařilo se nám zjistit, na jakém základu replika stojí, ovšem výsledek je vskutku parádní. Nenajdete díl, který by vám skutečně bil do očí svou odlišností od originálu. U Vigness nezapomněli ani na takové věci, jakými jsou kupříkladu boční sklápěcí přívody vzduchu k motoru. A ještě jedna věc, kterou u originálního Lamba nenajdete - tenhle vůz dostal pro pohodlné projíždění nerovností nebo zpomalovačů vzduchové zvedání přídě.

O funkčnosti všech detailů vás ostatně dostatečně dobře přesvědčí přiložené video.

První věcí, která napoví, že tenhle vůz nepochází z Itálie, bude interiér. Ten se sem totiž dostal z Jeepu Compass a po vzezření vnějšího vzhledu může některým způsobit nemalý šok. Ani po otevření kapoty vás roadster nepřesvědčí, i když na druhou stranu nejhorší to jistě není. Namísto dvanáctiválce zde naleznete osmiválec o objemu 5,7 pocházející od Chevroletu. Jeho přesný výkon se nám zjistit nepodařilo, ale minimálně na 400 koní sériového Vortecu verze se dá spolehnout. Zvukový projev je poněkud neitalský, ale pro „oblbování” slečen z klubu postačí.

A jaká je cena? Na eBay je na repliku vypsaná startovací cena 60 tisíc dolarů, což je pětina méně než pětina ceny originálního vozu. Pokud máte zájem, měli byste se si urychleně přihodit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vigness Lamborghini Murciélago Replica


Vůz v akci

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků