Lamborghini Murciélago Vigness: levné Lambo

Ne každý může mít v garáži Lamborghini. A právě na ty myslela firma Vigness, když připravovala tuhle povedenou repliku.

Někteří označují Murciélago za poslední pravé Lambo, které má pod kapotou neodmyslitelný dvanáctiválec a nahoru se otevírající dveře. Jenomže ne každý má k dispozici 7 milionů. A tak se zrodil v hlavách firmy Vigness Motorsports zajímavý nápad - postavit repliku Murciélaga ve verzi roadster. A že se jim to povedlo, mohou dosvědčit přiložené fotografie.

Kvalitní práce byla odvedena hlavně na vnějším kabátku vozu. Nepodařilo se nám zjistit, na jakém základu replika stojí, ovšem výsledek je vskutku parádní. Nenajdete díl, který by vám skutečně bil do očí svou odlišností od originálu. U Vigness nezapomněli ani na takové věci, jakými jsou kupříkladu boční sklápěcí přívody vzduchu k motoru. A ještě jedna věc, kterou u originálního Lamba nenajdete - tenhle vůz dostal pro pohodlné projíždění nerovností nebo zpomalovačů vzduchové zvedání přídě.

O funkčnosti všech detailů vás ostatně dostatečně dobře přesvědčí přiložené video.

První věcí, která napoví, že tenhle vůz nepochází z Itálie, bude interiér. Ten se sem totiž dostal z Jeepu Compass a po vzezření vnějšího vzhledu může některým způsobit nemalý šok. Ani po otevření kapoty vás roadster nepřesvědčí, i když na druhou stranu nejhorší to jistě není. Namísto dvanáctiválce zde naleznete osmiválec o objemu 5,7 pocházející od Chevroletu. Jeho přesný výkon se nám zjistit nepodařilo, ale minimálně na 400 koní sériového Vortecu verze se dá spolehnout. Zvukový projev je poněkud neitalský, ale pro „oblbování” slečen z klubu postačí.

A jaká je cena? Na eBay je na repliku vypsaná startovací cena 60 tisíc dolarů, což je pětina méně než pětina ceny originálního vozu. Pokud máte zájem, měli byste se si urychleně přihodit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vigness Lamborghini Murciélago Replica


Vůz v akci

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků