Lamborghini Murcielago SV, redukce hmotnosti v novém

Téměř každý fanda automobilů si při vyslovení dvou písmen SV vzpomene na speciál italské automobilky Lamborghini Diablo SV. To dostalo ve své době nebývalé naladěné motory s výkony od 510 do 550 koní a proti sériovému modelu pak shodilo 110 kg. K tomu je třeba připočítat i upravenou převodovku s kratšími převody a z Diabla SV se stalo úplně jiné auto.

A k podobné úpravě se nyní schyluje i u současného vrcholu italské automobilky, modelu Murciélago. Vůz s označením SV by se pak měl na trhu objevit v roce 2009. A co přinese?

Dle všech informací dojde k redukci hmotnosti vůči modelu LP640 o 100 až 130 kilogramů. To bude dosaženo vypuštěním některých komfortních prvků a použití většího množství karbonových dílů, hořčíkových kol a použití lehčích, ovšem pevnějších materiálů na nosných dílech.

Dle všeho by pak dvanáctiválec měl poskytnout výkon 680 koní, tedy o 40 více než současný vrcholný model. Výkon by měl být přenášen jen na zadní kola, což by bylo velké překvapení. Přenos výkonu by měla zajišťovat výlučně převodovka E-gear.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků