Lamborghini Murciélago SV: Italové již brousí zbraně

Lamborghini vypustilo do světa první konkrétnější informace ohledně připravované superostré verze Murciélaga SV. Vůz bude mít výkon přes 640 koní a ten nebude putovat klasicky na všechna čtyři kola, ale pouze na zadní. Především kvůli úspoře hmotnosti.

Vůz bude oproti sériovému stroji odlehčen o celých 100 kg a na trh dorazí koncem příštího roku. Karoserie dostane mnoho dílů v karbonovém provedení a výsuvné spoilery budou nahrazeny pevnými. K redukci neodpružené hmotnosti přispějí také odlehčená kola.

Standardem vozu bude sekvenční převodovka E-gear, ovšem upravená pro ještě kratší časy řazení (0,2 s místo standardních 0,4 s). Lambo se chystá dát sbohem také nepotřebným komfortním prvkům v interiéru a středový panel bude vyroben převážně z karbonu. Italové se jednoduše snaží a to musí každého fandu Lamborghini hřát při srdci.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 42 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků