Lamborghini Murciélago SV: Italové již brousí zbraně

Lamborghini vypustilo do světa první konkrétnější informace ohledně připravované superostré verze Murciélaga SV. Vůz bude mít výkon přes 640 koní a ten nebude putovat klasicky na všechna čtyři kola, ale pouze na zadní. Především kvůli úspoře hmotnosti.

Vůz bude oproti sériovému stroji odlehčen o celých 100 kg a na trh dorazí koncem příštího roku. Karoserie dostane mnoho dílů v karbonovém provedení a výsuvné spoilery budou nahrazeny pevnými. K redukci neodpružené hmotnosti přispějí také odlehčená kola.

Standardem vozu bude sekvenční převodovka E-gear, ovšem upravená pro ještě kratší časy řazení (0,2 s místo standardních 0,4 s). Lambo se chystá dát sbohem také nepotřebným komfortním prvkům v interiéru a středový panel bude vyroben převážně z karbonu. Italové se jednoduše snaží a to musí každého fandu Lamborghini hřát při srdci.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků