Lamborghini Murciélago SV: Italové již brousí zbraně

Lamborghini vypustilo do světa první konkrétnější informace ohledně připravované superostré verze Murciélaga SV. Vůz bude mít výkon přes 640 koní a ten nebude putovat klasicky na všechna čtyři kola, ale pouze na zadní. Především kvůli úspoře hmotnosti.

Vůz bude oproti sériovému stroji odlehčen o celých 100 kg a na trh dorazí koncem příštího roku. Karoserie dostane mnoho dílů v karbonovém provedení a výsuvné spoilery budou nahrazeny pevnými. K redukci neodpružené hmotnosti přispějí také odlehčená kola.

Standardem vozu bude sekvenční převodovka E-gear, ovšem upravená pro ještě kratší časy řazení (0,2 s místo standardních 0,4 s). Lambo se chystá dát sbohem také nepotřebným komfortním prvkům v interiéru a středový panel bude vyroben převážně z karbonu. Italové se jednoduše snaží a to musí každého fandu Lamborghini hřát při srdci.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků