Lamborghini Murcielago LP640 IMSA: poladěná žiletka

Zásadou, že tuningu není nikdy dost, se zřejmě řídili úpravci společnosti IMSA. A tak zkonstruovali sadu optického vylepšení pro již přiostřené Murcielago ve verzi LP640. Jelikož je úprav v motoru více než dost, tuner jej už nechal na pokoji a věnoval se jen zevnějšku a aerodynamice.

Tuningová sada sestává z kompletního sportovně laděného bodykitu od předního nárazníku, přes boční prahy, až po mohutnější zadní nárazník s integrovaným difuzorem. Obvykle jsou vzhledové úpravy těchto vozů velice decentní, to však u tohoto kousku určitě neplatí. Nárazník i mírně rozšířené blatníky zdobí (či spíše zohavují?) speciální karbonové výdechy, které ale výrazně napomáhají při zlepšování aerodynamiky. Pro lepší obtékání vzduchu byl optimalizován i nový zadní a přední spoiler.

Při skutečně hojném výskytu těchto aut je otázkou, jak moc půjde tato sada na odbyt. Tyto starosti už ale necháme firmě IMSA.

Klepněte pro větší obrázek
Lamborghini Murcielago LP640 IMSA

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků