Lamborghini Murcielago LP640 IMSA: poladěná žiletka

Zásadou, že tuningu není nikdy dost, se zřejmě řídili úpravci společnosti IMSA. A tak zkonstruovali sadu optického vylepšení pro již přiostřené Murcielago ve verzi LP640. Jelikož je úprav v motoru více než dost, tuner jej už nechal na pokoji a věnoval se jen zevnějšku a aerodynamice.

Tuningová sada sestává z kompletního sportovně laděného bodykitu od předního nárazníku, přes boční prahy, až po mohutnější zadní nárazník s integrovaným difuzorem. Obvykle jsou vzhledové úpravy těchto vozů velice decentní, to však u tohoto kousku určitě neplatí. Nárazník i mírně rozšířené blatníky zdobí (či spíše zohavují?) speciální karbonové výdechy, které ale výrazně napomáhají při zlepšování aerodynamiky. Pro lepší obtékání vzduchu byl optimalizován i nový zadní a přední spoiler.

Při skutečně hojném výskytu těchto aut je otázkou, jak moc půjde tato sada na odbyt. Tyto starosti už ale necháme firmě IMSA.

Klepněte pro větší obrázek
Lamborghini Murcielago LP640 IMSA

 

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků