Lamborghini láká na okruhový speciál SCV12. Přinese nejsilnější V12 v historii značky

Okruhová hračka od Lamborghini se pomalu odhaluje. K fotkám maskovaného prototypu máme i pár technických detailů.

O čistě okruhovém hyperautě na základě Aventadoru se u Lamborghini mluvilo již delší dobu. Dřívější upoutávky nyní konečně doplňuje hrstka oficiálních informací a taky pár fotografií maskovaného modelu, který dostane označení SCV12. V autě se objeví vůbec nejsilnější atmosféricky plněný V12 v historii značky.

Když mluvíme o výhradně okruhové hračce, není překvapením, že na vývoji se podílelo závodní oddělení Lamborghini. Bez nutnosti dodržovat pravidla jakékoliv závodní série bude SCV12 nabízet větší aerodynamický přítlak než vozy kategorie GT3, což ostatně agresivně řezaná karoserie s nespočtem průduchů a velkým křídlem nasvědčuje i pod maskováním.

Lamborghini kašle na autosalony. Na velkých akcích už vystavovat nebude

Lamborghini kašle na autosalony. Na velkých akcích už vystavovat nebude

Atmosférický dvanáctiválec nepochybně vycházející z konstrukce 6,5litrového motoru z Aventadoru má zajistit výkon přes 830 koní (610 kW) – pro srovnání, dosud nejostřejší Aventador SVJ produkuje 770 koní (566 kW). Hmotnost SCV12 zatím neznáme, ale šasi z karbonu stejně jako další díly mají vozu zajistit působivý poměr výkonu a hmotnosti.

Okruhovému využití napovídá i použití klasické šestistupňové sekvenční převodovky, a to v rámci zadního push-rod zavěšení, přičemž oproti Aventadoru bude SCV12 využívat pohon jen zadních kol. Lamborghini bude mít pro auto také speciální obutí od Pirelli, které nasadí na hořčíková kola, 19palcová vpředu a 20palcová vzadu.

Lamborghini Sián je další úžasnou stavebnicí Lego. Model 1:8 přijde na deset tisíc

Lamborghini Sián je další úžasnou stavebnicí Lego. Model 1:8 přijde na deset tisíc

Pro majitele SCV12 chystá automobilka speciální klub zahrnující řidičské tréninky a okruhové dny na těch nejznámějších okruzích světa. Nepochybně astronomickou cenovku si zatím Lambo nechává pro sebe. Kompletní odhalení vozu proběhne později v létě.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

dnes | Jiří Baborský | 3 příspěvky
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 30 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků