Lamborghini Lagartijo: nový italský býk s dvanáctiválcem

Italská automobilka s býkem ve znaku bude mít dle AutoExpressu v roce 2009 nové supersportovní kupé s uspořádáním sedadel 2+2. Jméno Lagartijo je opět převzato z prostředí slavných španělských býčích zápasů. Murciélago nese jméno po fenomenálním býkovi, Lagartijo byl zase legendární matador, který pokořil Murciélaga, ale ušetřil jeho život.

Nový model Lagartijo bude mít pod kapotou pohonnou jednotku ze stávajícího Murciélaga, 6.2 V12 s výkonem předběžně stanoveným na 456 kW (620 k). Karosérie bude kompletně z karbonu a zachován bude i tradiční pohon na všechna kola. Lagartijo, které bude stát zhruba 180 tisíc liber, si bere na mušku vůz 612 Scaglietti z konkurenční automobilky Ferrari; ten pořídíte za 170 tisíc liber. Stále žádný zdroj neuvádí, zda se jedná o nástupce Murciélaga, nebo zda jde o nový exkluzivní model, který by se postavil na vrchol nabídky firmy Lamborghini.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků