Lamborghini Lagartijo: nový italský býk s dvanáctiválcem

Italská automobilka s býkem ve znaku bude mít dle AutoExpressu v roce 2009 nové supersportovní kupé s uspořádáním sedadel 2+2. Jméno Lagartijo je opět převzato z prostředí slavných španělských býčích zápasů. Murciélago nese jméno po fenomenálním býkovi, Lagartijo byl zase legendární matador, který pokořil Murciélaga, ale ušetřil jeho život.

Nový model Lagartijo bude mít pod kapotou pohonnou jednotku ze stávajícího Murciélaga, 6.2 V12 s výkonem předběžně stanoveným na 456 kW (620 k). Karosérie bude kompletně z karbonu a zachován bude i tradiční pohon na všechna kola. Lagartijo, které bude stát zhruba 180 tisíc liber, si bere na mušku vůz 612 Scaglietti z konkurenční automobilky Ferrari; ten pořídíte za 170 tisíc liber. Stále žádný zdroj neuvádí, zda se jedná o nástupce Murciélaga, nebo zda jde o nový exkluzivní model, který by se postavil na vrchol nabídky firmy Lamborghini.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků