Lamborghini Lagartijo: nový italský býk s dvanáctiválcem

Italská automobilka s býkem ve znaku bude mít dle AutoExpressu v roce 2009 nové supersportovní kupé s uspořádáním sedadel 2+2. Jméno Lagartijo je opět převzato z prostředí slavných španělských býčích zápasů. Murciélago nese jméno po fenomenálním býkovi, Lagartijo byl zase legendární matador, který pokořil Murciélaga, ale ušetřil jeho život.

Nový model Lagartijo bude mít pod kapotou pohonnou jednotku ze stávajícího Murciélaga, 6.2 V12 s výkonem předběžně stanoveným na 456 kW (620 k). Karosérie bude kompletně z karbonu a zachován bude i tradiční pohon na všechna kola. Lagartijo, které bude stát zhruba 180 tisíc liber, si bere na mušku vůz 612 Scaglietti z konkurenční automobilky Ferrari; ten pořídíte za 170 tisíc liber. Stále žádný zdroj neuvádí, zda se jedná o nástupce Murciélaga, nebo zda jde o nový exkluzivní model, který by se postavil na vrchol nabídky firmy Lamborghini.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků