Lamborghini kašle na autosalony. Na velkých akcích už vystavovat nebude

Výrobce ze Sant'Agaty už prostě nemá zájem vystavovat na klasických autosalonech. Přednost dá radši soukromým prezentacím.

Ženeva nebo třeba Frankfurt, až se budete chtít kouknout na nejnovější modely Lamborghini na některém z velkých autosalonů, budete mít smůlu. Italská značka oznamuje, že způsob klasického vystavování opouští a před autosalony dá přednost raději menším a soukromě pořádaným akcím, namířeným na svou cílovou skupinu.

Koncept tradičních autosalonů se stánky automobilek a návštěvníky pod jednou střechou jednoduše zastarává. Stále více výrobců upřednostňuje, ať z finančních či virálních důvodů, on-line prezentace nebo soukromé události pro vybrané publikum.

Lamborghini Sián je další úžasnou stavebnicí Lego. Model 1:8 přijde na deset tisíc

Lamborghini Sián je další úžasnou stavebnicí Lego. Model 1:8 přijde na deset tisíc

Ostatně krok Lamborghini není překvapivý. V případě letošního autosalonu v Ženevě byli Italové jednou z prvních značek oznamujících neúčast dlouho předtím, než byla výstava z bezpečnostních důvodů okolo pandemie koronaviru zrušena.

Mluvčí Lamborghini uvedla magazínu Autocar, že internet a sociální sítě od základu změnily roli tradičních autosalonů. Podle značky je důležitější navázat bližší kontakt s potencionálními zákazníky a této představě už dnešní motoristické show neodpovídají.

Vozy Lamborghini nemají jména jenom podle býků. Jsou za nimi krásné příběhy

Vozy Lamborghini nemají jména jenom podle býků. Jsou za nimi krásné příběhy

Znamená to, že Sián FKP 37 bude nejspíš posledním modelem Lamborghini, který byl představen v rámci tradičního autosalonu, přesněji minulý rok ve Frankfurtu. V Ženevě v březnu 2019 se dříve ukázal Huracán Evo Spyder a také Aventador SVJ Roadster. V tuto chvíli plánuje značka čistě okruhový hypersport vycházející z Aventadoru, právě ten už bude odhalen čistě on-line cestou nebo v rámci soukromé prezentace pro hosty automobilky.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků