Lamborghini Huracán EVO má českou cenu. Stojí podle očekávání

Oficiální představení faceliftu italského supersportu jsme vám přinesli již minulý týden. Nyní už i víme, kolik za něj u nás zaplatíte.

Agresivnějším faceliftem nyní šlape základní baby lambo na paty nejrychlejší verzi Performante. Kromě toho, že desetiválec pod kapotou posílil o třicet koní, dostal Huracán také konečně pořádný infotainment a spoustu technických vychytávek v podvozku, se kterými je nyní ještě rychlejší. Kompletní představení si můžete přečíst zde.

Poláci postavili kladivo na Urus. Výsledek rozhodně není pro slabochy

Poláci postavili kladivo na Urus. Výsledek rozhodně není pro slabochy

EVO už lze objednávat a k prvním zákazníkům dorazí během několika měsíců. Základní cena byla stanovena na 180.034 eur bez DPH, jak nám prozradilo české zastoupení značky. I s DPH to tedy v přepočtu dělá zhruba 5.570.000 Kč. Doplňková výbava může samozřejmě konečnou částku dostat hodně nad šest milionů. U supersportů je to běžné, v příplatkové výbavě najdete často i statisícové položky. A jen pro srovnání: základní verze Lamborghini Urus stojí 171.429 eur bez DPH.

Lamborghini Huracán EVO oficiálně: Hezčí, rychlejší a ještě chytřejší

Lamborghini Huracán EVO oficiálně: Hezčí, rychlejší a ještě chytřejší

Že by o EVO u nás nebyl zájem, strach nemáme. Jen v loňském roce zaparkovalo nové Lamborghini v garážích 35 majitelů, což je o patnáct kusů více, než předloni. Letos se navíc prodeje zřejmě ještě zvýší, a to díky úspěšnému SUV Urus. Současný vedoucí trhu se supersporty v Česku, Ferrari, je tak s loňskými šedesáti kusy v ohrožení.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků