Lamborghini Gallardo v Ženevě v novém

Jako první jsme vás již v lednu minulého roku informovali o plánech italské automobilky ohledně faceliftu modelu Gallardo. A příští měsíc se vše z toho stane skutečností.

V Ženevě bude představeno inovované Gallardo, které se bude pyšnit nejen mírně optimalizovanými tvary, ale hlavně řadou nových technických prvků.

Mezi nejdůležitější bude patřit bezesporu nový motor, který bude mít 550 koní, jak jsme původně informovali. Tohoto navýšení je dosaženo zvětšením objemu z pěti na 5,2 l a nasazením přímého vstřiku od Audi. Výkon je tak nyní o 31 koní vyšší a točivý moment pak o 20 Nm. Ve výsledku to bude znamenat stovku za 3,9 s, tedy zlepšení o 0,1 s.

Pro větší výkon byly upraveny i převodovky a brzy. Lamborghini navíc dokázala ušetřit pár kilogramů na náhonu všech kol a také použitím nových materiálu na karosérii a rámu, který je nyní lehčí a pevnější.

Mezi dalšími novinkami, které byly představeny před rokem a jsou velmi významné, lze najít novou zadní nápravu. Tuto informaci prozatím automobilka nepotvrdila a je tak třeba si pár týdnů počkat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lamborgnihi Gallardo
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků