Lamborghini Gallardo v Ženevě v novém

Jako první jsme vás již v lednu minulého roku informovali o plánech italské automobilky ohledně faceliftu modelu Gallardo. A příští měsíc se vše z toho stane skutečností.

V Ženevě bude představeno inovované Gallardo, které se bude pyšnit nejen mírně optimalizovanými tvary, ale hlavně řadou nových technických prvků.

Mezi nejdůležitější bude patřit bezesporu nový motor, který bude mít 550 koní, jak jsme původně informovali. Tohoto navýšení je dosaženo zvětšením objemu z pěti na 5,2 l a nasazením přímého vstřiku od Audi. Výkon je tak nyní o 31 koní vyšší a točivý moment pak o 20 Nm. Ve výsledku to bude znamenat stovku za 3,9 s, tedy zlepšení o 0,1 s.

Pro větší výkon byly upraveny i převodovky a brzy. Lamborghini navíc dokázala ušetřit pár kilogramů na náhonu všech kol a také použitím nových materiálu na karosérii a rámu, který je nyní lehčí a pevnější.

Mezi dalšími novinkami, které byly představeny před rokem a jsou velmi významné, lze najít novou zadní nápravu. Tuto informaci prozatím automobilka nepotvrdila a je tak třeba si pár týdnů počkat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lamborgnihi Gallardo
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků