Lamborghini Gallardo v Ženevě v novém

Jako první jsme vás již v lednu minulého roku informovali o plánech italské automobilky ohledně faceliftu modelu Gallardo. A příští měsíc se vše z toho stane skutečností.

V Ženevě bude představeno inovované Gallardo, které se bude pyšnit nejen mírně optimalizovanými tvary, ale hlavně řadou nových technických prvků.

Mezi nejdůležitější bude patřit bezesporu nový motor, který bude mít 550 koní, jak jsme původně informovali. Tohoto navýšení je dosaženo zvětšením objemu z pěti na 5,2 l a nasazením přímého vstřiku od Audi. Výkon je tak nyní o 31 koní vyšší a točivý moment pak o 20 Nm. Ve výsledku to bude znamenat stovku za 3,9 s, tedy zlepšení o 0,1 s.

Pro větší výkon byly upraveny i převodovky a brzy. Lamborghini navíc dokázala ušetřit pár kilogramů na náhonu všech kol a také použitím nových materiálu na karosérii a rámu, který je nyní lehčí a pevnější.

Mezi dalšími novinkami, které byly představeny před rokem a jsou velmi významné, lze najít novou zadní nápravu. Tuto informaci prozatím automobilka nepotvrdila a je tak třeba si pár týdnů počkat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lamborgnihi Gallardo
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků