Lamborghini Gallardo Spyder, otevřený supersport na českém trhu (české ceny)

Otevřená verze italského sportovního vozu Gallardo Spyder se začala oficiálně prodávat na českém trhu. Pětilitrový sporťák o výkonu 383 kW (520 k) a 510 Nm dosahuje maximální rychlosti 307 km/h se staženou střechou, resp. 314 km/h při zatažené střeše. Na stovku pak zrychlí za 4,3 s.

Cena této novinky pro český trh byla stanovena na 145 600 eur bez DPH. Po započtení DPH a při dnešním kurzu koruny vás tento mazel přijde přibližně na 5 mil. Kč. Pokud takovou sumu nemáte, můžete si dopřát klasické coupé Gallardo za cenu 128 tis. eur, nebo pokud máte více, můžete si pořídit model Murcielago za 215 tis. eur (vše bez DPH).

Auto Exner, jenž je od loňského roku oficiálním prodejcem vozů Lamborghini, plánuje prodat v letošním roce 14 vozů této značky, což je proti loňským osmi celkem smělý plán.


Lamborghini Gallardo Spyder
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků