Lamborghini Gallardo LP550: italský ďábel finišuje (spy photos)

Špionážní fotografové se vydali do Portugalska, a to z jediného důvodu – Lamborghini tam vytáhlo na poslední testy před představením v Ženevě okořeněné Gallardo s označením LP550. A ano, tušíte správně, tohle číslo značí výkon motoru.

Pod kapotou bude desetiválec o objemu 5,2 litru, avšak se zvýšeným výkonem na zhruba 550 koní. Zachycený vůz byl oranžové barvy, avšak byů oblepen tmavou fólii. I tak lze na novince vypozorovat nový přední nárazník, menší světlomety a dvě dvojité koncovky výfuku.

Lamborgini rovněž propracovalo systém pohonu všech kol, který bude v LP550 lehčí a bez úprav nezůstaly ani keramické brzdy. A kdo že je jeho konkurentem? Odpověď je jasná, nikdo menší než samotné Ferrari F430 Scuderia. Ano, tohle bude supersport pro opravdové fajnšmekry.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Lamborghini Gallardo při závěrečných testech

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků