Lamborghini Gallardo dostane další díly z Audi

Necelé čtyři roky od uvedení modelu Gallardo na trh se chystá razantní omlazení. Mimo nový styling vozu přijdou na řadu i potřebné technické změny, které mají vozu zaručit lepší jízdní vlastnosti.

Příslušnost pod křídla koncernu Volkswagen a hlavně automobilky Audi se projeví i v chystaném faceliftu. Nepůjde však o žádné detaily, ale o použití poměrně zásadních prvků, které vyvinula automobilka Audi pro svůj supersport Audi R8 (a to co se nezmění má již dnes R8 z Gallarda).

Stejně jako putoval desetiválec z Gallarda do Audi S6 a S8, bude putovat přímý vstřik paliva koncernu do tohoto motoru, který bude určen pro omlazený sporťák. Nasazení jiného vstřikování a mírné přepracování elektroniky zaručí nárůst výkonu o 30 koní na výsledných 550 koní. Stovku by tak mělo Gallardo zvládnout za 3,9 s místo současných 4s a také maximální rychlost má mírně vzrůst. Tím se odpoutá od velkého rivala v podobně Ferrari F430.

Další prvek z Audi se objeví mezi zadními koly. Přesněji, celá zadní náprava, včetně odpružení, bude převzata z Audi R8 a jen mírně modifikována pro potřeby Gallarda. Modernější a sofistikovanější provedení má zaručit zlepšení již tak výborných jízdních vlastností.

Pokud bylo dnes Audi R8 označováno za Gallardo se čtyřmi kruhy, pak po faceliftu „italské verze” si oba vozy budou ještě blíže. Že by se poté začalo Gallardu říkat Audi s býkem na kapotě? Uvidíme...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lamborgnihi Gallardo
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků