Lamborghini Gallardo - 500koňový prcek

Zdá se, že Lamborghini se ne a ne pustit temperamentního Španělska, jakožto předlohy pro výběr názvů pro své modely. Začalo to Murciélagem (historicky proslulý španělský býk) a pokračuje Gallardem (speciální plemeno bojových býků, pojmenované po známém šlechtiteli Franciscu Gallardovi). Právě Lamborghini Gallardo si svou premiéru odbylo na letošním ženevském autosalonu.

Jedná se o menší a levnější supersport, který bude doplňovat logicky větší a dražší Murciélago. Gallardo je dvoumístný sportovní vůz, jehož srdcem je desetiválcový pětilitr o výkonu 365 kW/500 koní při 7800 ot/min. Točivý moment se chlubí hodnotou 510 Nm/4500 ot. S takovou porcí výkonu dokáže malé Lambo sprintovat z 0 - 100 km/h za 4,2 s. Maximální rychlost je 310 km/h.

O velkou zábavu se jistě postará šestistupňová ručně řazená převodovka. Rozlet emocí a případné selhání pudu sebezáchovy jistí vedle systému ABS také systém automatické stabilizace a kontroly trakce. Délkou 4300 mm je Lamborghini Gallardo právem nazýváno Baby-Lambem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Přídi dominují protažená světla a mohutné otvory pro přívod vzduchu,
rovná záď je pro Lamborghini typická

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Příbuznost s větším Murciélagem designéři popřít rozhodně nechtěli

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ani interiér se od Murciélaga příliš neliší --- desetiválec 5.0 nabízí rovných 500 koní

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků