Lamborghini Gallardo - 500koňový prcek

Zdá se, že Lamborghini se ne a ne pustit temperamentního Španělska, jakožto předlohy pro výběr názvů pro své modely. Začalo to Murciélagem (historicky proslulý španělský býk) a pokračuje Gallardem (speciální plemeno bojových býků, pojmenované po známém šlechtiteli Franciscu Gallardovi). Právě Lamborghini Gallardo si svou premiéru odbylo na letošním ženevském autosalonu.

Jedná se o menší a levnější supersport, který bude doplňovat logicky větší a dražší Murciélago. Gallardo je dvoumístný sportovní vůz, jehož srdcem je desetiválcový pětilitr o výkonu 365 kW/500 koní při 7800 ot/min. Točivý moment se chlubí hodnotou 510 Nm/4500 ot. S takovou porcí výkonu dokáže malé Lambo sprintovat z 0 - 100 km/h za 4,2 s. Maximální rychlost je 310 km/h.

O velkou zábavu se jistě postará šestistupňová ručně řazená převodovka. Rozlet emocí a případné selhání pudu sebezáchovy jistí vedle systému ABS také systém automatické stabilizace a kontroly trakce. Délkou 4300 mm je Lamborghini Gallardo právem nazýváno Baby-Lambem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Přídi dominují protažená světla a mohutné otvory pro přívod vzduchu,
rovná záď je pro Lamborghini typická

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Příbuznost s větším Murciélagem designéři popřít rozhodně nechtěli

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ani interiér se od Murciélaga příliš neliší --- desetiválec 5.0 nabízí rovných 500 koní

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků