Lamborghini Essenza SCV12 oficiálně: Nejsilnější V12 v historii značky a 1200 kg přítlaku

Čistě okruhová hračka pro milionáře od Lamborghini je oficiálně tady. Majitelé se stanou členy exkluzivního klubu.

Lamborghini již kompletně odhaluje svůj nový okruhový hypersport Essenza SCV12, jehož charakter i zaměření se vyrovnává známému programu XX od Ferrari pro nejváženější zákazníky značky. Omáčka není třeba, klíčovou součástí SCV12 je nepochybně nejsilnější atmosféricky plněný motor V12 v historii značky.

Uprostřed vozu tedy bije z 6,5litrového motoru 830 koní (610 kW), přičemž výkon na rozdíl od silničního Aventadoru míří pouze na zadní kola, a to navíc přes novou šestistupňovou sekvenční převodovku X-trac, která je součástí zadního push-rod zavěšení. S hmotností pod 1400 kg se SCV12 pyšní poměrem váhy a výkonu 1,66 kg/k.

Rok 2020: Své Lamborghini si sestavíte online, zatímco okolo něj běhají lidé s telefony

Rok 2020: Své Lamborghini si sestavíte online, zatímco okolo něj běhají lidé s telefony

Auto rovněž používá nově vyvinutý karbonový monokok, zajišťující vysokou úroveň tuhosti. Ve výsledku tak SCV12 splňuje normy prototypů FIA, ačkoliv uvnitř kabiny nenajdete bezpečnostní rám. Závodním regulím se každopádně Lamborghini nemuselo podřizovat, takže vůz je aerodynamicky účinnější než současné vozy třídy GT3. Při rychlosti 250 km/h je generováno až 1200 kg přítlaku.

Dynamické schopnosti SCV12 zatím Lamborghini nezveřejnilo. Na okruhu ale půjde bezpochyby o pořádnou střelu s vysokou úrovní přilnavosti. Pro auto má totiž značka i speciální obutí od Pirelli, které nasadí na hořčíková kola, 19palcová vpředu a 20palcová vzadu.

Aston Martin Vanquish od Iana Calluma míří do výroby. 25 kusů jistě zmizí rychle

Aston Martin Vanquish od Iana Calluma míří do výroby. 25 kusů jistě zmizí rychle

Pro majitele Essenzy SCV12 chystá automobilka exkluzivní klub zahrnující řidičské tréninky a okruhové dny na těch nejznámějších okruzích světa. Cenovku okruhové hračky neznáme, vyrobeno bude pouze 40 kusů.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků