Lamborghini Embolado, hranatá budoucnost Lamba?

Luca Serafini, italský student univerzity průmyslového designu, představil svou vizi budocnosti automobilky Lamborghini. V počítači vytvořil modely, které představují nástupce modelu Gallardo, tedy malého sportovního vozu.

Návrhář se očividně držel současného stylu, kde vládnou hrany a ostré křivky. Studie Embolado tak působí velmi přesvědčivě a reálně a bez velkých změn by mohlo být okamžitě vyráběno.

Zajímavostí je také fakt, že tvůrce nezapomněl na opravdové řidiče, kteří uvítají odlehčenou a výkonnější verzi, kterou Lambo označuje jako Superleggera.

I když se jedná pouze o studii jednoho studenta, lze v ní vidět budoucnost modelů Lamborghini, která se promítne i v nástupcích současných modelů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Studie Lamborghini Embolado
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků