Lamborghini chystá opravdový supersport

Italská automobilka Lamobrghini v současné době úspěšně vyrábí dva modely. Menší Gallardo a větší Murciélago. Vozy od sebe odlišuje nejenom velikost, ale také výkon. Deset válců vs. dvanáct, pět set vs. šest set čtyřicet koní a mnoho dalších odlišností tyto vozy posouvá i přes zdánlivou podobnost daleko od sebe.

Nedávno Lamobrghini představilo speciální verzi modelu Gallardo, která nese označení Superleggera. Tento vůz se od běžného modelu liší výrazným odlehčením a tedy většími jízdními výkony. Jenže tím u Lamba nekončí.

Tip: Představení Gallarda Superleggera naleznete zde.

Italská automobilka v této době již pilně testuje i odlehčenou verzi většího Murciélaga. To dostane více karbonových dílů, více lehkých materiálů a také menší výbavu. To vše se podepíše na hmotnosti, která by měla klesnout až o 150 kilogramů, což bude citelný přínos.

Výkon vozu zůstane ovšem zachován, ale nižší hmotnost by se měla podepsat hlavně na lepší dynamice v nižších rychlostech. Očekává se stovka za 3,2 s (nyní 3,4 s). Další zajímavý údaj bude maximální rychlost. Díky pozměněné aerodynamice a nové sadě přítlačných prvků by se měla posutnou nejvyšší rychlost nad 350 km/h (nyní 340 km/h).

To vše udělá z tohoto vozu asi nejrychlejší sériově vyráběný vůz v rozumné cenové hladině. Vládcem je samozřejmě Veyron, ale za jednu Bugatti máte pět kousků Murciélaga.

Lamobrghini se tak v této chvíli snaží maximálně využít mezery v nabídce největšího rivala, Ferrari. Tato automobilka v této chvíli nemá podobný supersport, protože Enzo je nenávratně vyprodáno a nástupce tu bude nejdříve za dva až tři roky.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků