Lamborghini chystá opravdový supersport

Italská automobilka Lamobrghini v současné době úspěšně vyrábí dva modely. Menší Gallardo a větší Murciélago. Vozy od sebe odlišuje nejenom velikost, ale také výkon. Deset válců vs. dvanáct, pět set vs. šest set čtyřicet koní a mnoho dalších odlišností tyto vozy posouvá i přes zdánlivou podobnost daleko od sebe.

Nedávno Lamobrghini představilo speciální verzi modelu Gallardo, která nese označení Superleggera. Tento vůz se od běžného modelu liší výrazným odlehčením a tedy většími jízdními výkony. Jenže tím u Lamba nekončí.

Tip: Představení Gallarda Superleggera naleznete zde.

Italská automobilka v této době již pilně testuje i odlehčenou verzi většího Murciélaga. To dostane více karbonových dílů, více lehkých materiálů a také menší výbavu. To vše se podepíše na hmotnosti, která by měla klesnout až o 150 kilogramů, což bude citelný přínos.

Výkon vozu zůstane ovšem zachován, ale nižší hmotnost by se měla podepsat hlavně na lepší dynamice v nižších rychlostech. Očekává se stovka za 3,2 s (nyní 3,4 s). Další zajímavý údaj bude maximální rychlost. Díky pozměněné aerodynamice a nové sadě přítlačných prvků by se měla posutnou nejvyšší rychlost nad 350 km/h (nyní 340 km/h).

To vše udělá z tohoto vozu asi nejrychlejší sériově vyráběný vůz v rozumné cenové hladině. Vládcem je samozřejmě Veyron, ale za jednu Bugatti máte pět kousků Murciélaga.

Lamobrghini se tak v této chvíli snaží maximálně využít mezery v nabídce největšího rivala, Ferrari. Tato automobilka v této chvíli nemá podobný supersport, protože Enzo je nenávratně vyprodáno a nástupce tu bude nejdříve za dva až tři roky.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků