Lamborghini chystá opravdový supersport

Italská automobilka Lamobrghini v současné době úspěšně vyrábí dva modely. Menší Gallardo a větší Murciélago. Vozy od sebe odlišuje nejenom velikost, ale také výkon. Deset válců vs. dvanáct, pět set vs. šest set čtyřicet koní a mnoho dalších odlišností tyto vozy posouvá i přes zdánlivou podobnost daleko od sebe.

Nedávno Lamobrghini představilo speciální verzi modelu Gallardo, která nese označení Superleggera. Tento vůz se od běžného modelu liší výrazným odlehčením a tedy většími jízdními výkony. Jenže tím u Lamba nekončí.

Tip: Představení Gallarda Superleggera naleznete zde.

Italská automobilka v této době již pilně testuje i odlehčenou verzi většího Murciélaga. To dostane více karbonových dílů, více lehkých materiálů a také menší výbavu. To vše se podepíše na hmotnosti, která by měla klesnout až o 150 kilogramů, což bude citelný přínos.

Výkon vozu zůstane ovšem zachován, ale nižší hmotnost by se měla podepsat hlavně na lepší dynamice v nižších rychlostech. Očekává se stovka za 3,2 s (nyní 3,4 s). Další zajímavý údaj bude maximální rychlost. Díky pozměněné aerodynamice a nové sadě přítlačných prvků by se měla posutnou nejvyšší rychlost nad 350 km/h (nyní 340 km/h).

To vše udělá z tohoto vozu asi nejrychlejší sériově vyráběný vůz v rozumné cenové hladině. Vládcem je samozřejmě Veyron, ale za jednu Bugatti máte pět kousků Murciélaga.

Lamobrghini se tak v této chvíli snaží maximálně využít mezery v nabídce největšího rivala, Ferrari. Tato automobilka v této chvíli nemá podobný supersport, protože Enzo je nenávratně vyprodáno a nástupce tu bude nejdříve za dva až tři roky.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků