Lamborghini bude možná opět vyrábět legendární Miuru

Italský výrobce sportovních vozů Lamborghini zvažuje, že by mohl rozšířit svou modelovou řadu o další sportovní vůz. Na počátku roku automobilka představila studii Miura, která navazuje na legendární model stejného jména. I přes předchozí protichůdná prohlášení vedení automobilky oznámilo, že po obrovském úspěchu této studie zvažuje, že na jejím základě postaví vůz, který by vycházel z původních tvarů. Dle dostupných informací by měla být produkční verze mírně v retro stylu, zhruba tak, jako když Ford oprášil svůj model GT40.

Jak uvedlo vedení automobilky, na definitivní rozhodnutí je ještě čas, protože v následujícím roce se definitivní rozhodnutí nečeká a je odloženo na počátek příštího roku. Během té doby bude automobilka sondovat trh, zda je schopen takový model opravdu přijmout .

Tip: Představení konceptu Lamborghini Miura si můžete přečíst zde.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků