Lambo jako žádné jiné. Tato šílená bestie má exoskeleton a dvě turbodmychadla

Pokud chcete své Lamborghini upravit opravdu originálně, s bodykitem, velkými koly a pestrou fólií dnes už ve světě neprorazíte.

Když peníze nehrají roli, možnosti úprav vašeho supersportu jsou dnes vlastně neomezené. Americký YouTuber Alex Choi tuto teorii naprosto potvrzuje. Poté, co osmnáctiletý mladík opakovaně vytáhl své Lamborghini Huracán LP610-4 mimo zpevněné silnice a italskému supersportu se toto zacházení zrovna nelíbilo, padlo rozhodnutí jít možnému využití Lamba naproti.

Vznikl tak unikátní Unicorn V3, tedy Huracán, u něhož se jaksi nemusíte obávat o stav karoserie při jízdě na šotolinových cestách. Většina dílů karoserie vozu je totiž nahrazena pouze trubkovým rámem (takzvaným „exoskeletonem“), jenž externě obepíná celé šasi vozu. Z původní kastle zůstaly na místě jen dveře a střecha vozu.

Jak vznikalo pojízdné Bugatti Chiron z Lega? Hračka to teda nebyla!

Jak vznikalo pojízdné Bugatti Chiron z Lega? Hračka to teda nebyla!

Možná překvapivě, auto nedostalo schopnější terénní pneumatiky a pořád jezdí na nízkoprofilových „slupkách“. Na zádi pak nechybí obří karbonové křídlo, které již Choi používá na svém driftovacím BMW M2, a rám Lamba zdobí i celá hromada osvětlení od přední rampy až po „policejní“ maják na střeše (svítí bílou barvou a neporušuje tak zákon).

Choi se zatím přesně nezmiňuje o výkonu svého Unicornu V3, klidně bychom ale čekali aspoň tisícovku koní. Dosažení takového výkonu totiž dnes není ničím překvapivým u firem, které se zabývají přeplňováním motorů Lamborghini (respektive Audi). V10 o objemu 5,2 litru zde totiž dostal dvojici velkých turbodmychadel.

Ares Panther je pocta klasickému De Tomasu. Chcete ho? Připravte si balík!

Ares Panther je pocta klasickému De Tomasu. Chcete ho? Připravte si balík!

Možná ještě překvapivější je, že tohle monstrum může v Kalifornii legálně na silnice, je tedy registrováno a „na značkách“. Choi teď plánuje na voze ještě pár dalších úprav, a poté chce s vozem jezdit po srazech a prostě a jednoduše udivovat okolí. Snad tedy Unicorn V3 ještě uvidíme pořádně v akci.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků