Lak z Porsche, výkon 650 koní, lány kůže: E.C.D Automotive udělali z Defenderu luxusní kočár

Hromada stylu i funkčnost v jednom balení? S tímhle speciálem může pan továrník vyrazit na safari i se sedmi kamarády.

I když je klasický „Defík“ už celých šest let mimo výrobu, úpravcům stále nedá spát. Tento kousek vznikl u amerických specialistů na Land Rovery E.C.D. Automotive Design, kteří se zaměřují na zakázkové přestavby a do jejichž portfolia patří i klasický Range Rover nebo Jaguar E-Type. Vůz má přezdívku Project Hutton a zřejmě se bude řadit k nejvýkonnějším Defenderům na světě.

Pod kapotou má totiž kompresorový osmiválec LT4 od General Motors a i když ladiči neudávají výkon, ve formě motoru „z krabice“ dává 447 kW, což je 649 koní. Tato síla jde na kola skrze osmistupňovou automatickou převodovku a zesílené díly hnacího ústrojí. Odpružení je řešeno vzduchovými vaky. Rychlost krotí brzdový systém Brembo s vrtanými kotouči a brzdiči lakovanými barvou ze vzorníku Ferrari.

Karoserie je vyvedena v odstínu Porsche Frozen Blue, zvenčí ji doplňují rámy, kryty, nášlapy a také světelná rampa. Palubní deska je čalouněna luxusní světlou kůží, stejně jako volant Momo a skořepinové sedačky Corbeau Trailcat. Ty jsou čtyři, další čtveřice sedadel se nachází v zadní části. Pokud majitel vyrazí do terénu, vnitřek může skrýt před blátem, prachem a jinými nečistotami bílou vinylovou střechou.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Diskuze (1) Další článek: Lamborghini Huracan Sterrato oficiálně: Konec čistě spalovacích motorů má příchuť prachu v rychlosti 260 km/h

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,