Lada Granta Classic 22 je k dostání je jako sedan, liftback i kombi, z hlediska výbavy disponuje posilovačem řízení, elektrickým stahováním předních oken, vyhřívanými a elektricky nastavitelnými zrcátky, denním svícením, centrálním zamykáním a čtyřmi reproduktory. Zdroj: Lada

Lada Granta Classic 22 je k dostání je jako sedan, liftback i kombi, z hlediska výbavy disponuje posilovačem řízení, elektrickým stahováním předních oken, vyhřívanými a elektricky nastavitelnými zrcátky, denním svícením, centrálním zamykáním a čtyřmi reproduktory. | Zdroj: Lada

Lada začíná prodávat auta s osekanou bezpečnostní výbavou. Granta Classic 22 je dostupná, ale ne moc bezpečná

Nedostatek dílů pro ruský automobilový průmysl se nyní začíná projevovat. Do prodeje jde první model bez ABS nebo airbagů.

Sankce uvalené na Rusko kvůli vojenskému útoku na Ukrajinu přiměly tamní vládu již před měsícem uvolnit povinné požadavky na osobní automobily. Nyní je tedy možné vyrábět auta bez ABS, ESP, předpínačů pásů nebo automatizovaných asistentů pro přivolání pomoci skrze systém ERA-GLONASS. Zjednodušila se také metodika nárazových testů a emisní požadavky klesly na prehistorickou normu Euro 0.

První výsledek sankcí přijíždí ve formě Lady Granta Classic 22, která je o 103.000 rublů levnější než loňský model. K dostání je jako sedan, liftback i kombi, z hlediska výbavy disponuje posilovačem řízení, elektrickým stahováním předních oken, vyhřívanými a elektricky nastavitelnými zrcátky, denním svícením, centrálním zamykáním a čtyřmi reproduktory.

Pod kapotou je 66kW šestnáctistovku s normou Euro 2 a průměrnou spotřebou 6,5 l/100 km. Zastupující viceprezident pro prodej a marketing společnosti AVTOVAZ Vitalij Osipov u Granty Classic 22 vyzdvihl tříletou záruku, dostupný servis a náhradní díly i fakt, že se může stát konkurentem ojetých vozů. Základní cena výkupním bonusem nebo při využití financování je 658.300 rublů, při aktuálním kurzu cca 271 tisíc korun.

Dle prognózy ruského ministerstva průmyslu a obchodu letos klesne ruský trh s automobily o 50 až 55 procent, uvedl šéf AVTOVAZu Maxim Sokolov. Za květen šlo v meziročním srovnání o pokles 83,5 procenta, prodalo se jen 24.268 nových vozů. AVTOVAZ udal 6012 vozidel, druhá příčka patří Kie s 3606 kusy a třetí je Huyndai s 2916 auty, uvádí server autonews.ru.

Lada

Lada je značka ruského výrobce AvtoVAZ, dnes jediná. Vznikla v roce 1970 a byla velmi populární v celém sovětském bloku.

AvtoVAZ je od roku 2008 součástí skupiny Renault-Nissan-Lada a Lada je v Rusku stále nejoblíbenější značkou.

Lada Niva • Lada 4x4 • Lada Vesta Cross

Doporučujeme

Články odjinud