Lada ve Frankfurtu překvapila ekologickým pohonem

Lada přivezla do Frankfurtu zajímavou koncepci modelu 2111, která je poháněná elektromotorem. Ten si vytváří potřebnou elektrickou energii při spalování vodíku, maximální výkon činí 60 kW (82 koní).

Výhodou tohoto pohonu je minimální hlučnost agregátu a žádné emise vznikající při spalování běžných paliv. Vodík se plní do nádrže pod tlakem 400 bar. Dojezd Lady s plnou nádrží se pohybuje okolo 350 km.

Rusi se v téhle souvislosti nezapomněli vyjádřit k podpoře rozvoje síti čerpacích stanic, kde by byl vodík běžně k dostání.

Je zajímavé, že i Lada má zájem na vývoji ekologických variant pohonu, přitom na emise se v Rusku příliš nehladí. To jen poukazuje na fakt, že táto ruská automobilka má ambice prosazovat se i v jiných evropských státech.

Klepněte pro větší obrázek
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 54 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků