Lada Niva končí v pětidveřové verzi. Nástupce bude stát na platformě Renaultu Clio

8 komentářů (8 nových)

KarelB
14. listopadu 2021 • 7:08

Klasický případ ekonomické spolupráce, která je pro obě strany daleko výhodnější než Eurosvazem a Amerikou prosazované neefektivní sankce.

14. listopadu 2021 • 7:37

Sankce jsou to nejefektivnější v obchodním styku. Cena zboží vyletí do nebeských výšin. Výrobce je v balíku, dopravce je v balíku, prodejce je v balíku a kupující zákazník je v prdeli.

R. K
13. listopadu 2021 • 16:54

Takovou sračku bych si nekoupil, ani kdyby měla 5 dveří, ani cokoliv. Je, byla a bude to vždy sračka z východu.

14. listopadu 2021 • 7:51

precizní Němci ale cítili, že nic z toho vlastně tohle auto nedefinuje. Je úsměvně, když v testu sami píší: „Na papíře je to za 4-, ale...” Niva má zkrátka své kouzlo, které si dokázalo podmanit i redaktory Auto Bildu. Ti zcela neobvykle museli uznat, že jejich systém bodového hodnocení má mezery, že některé věci nelze vecpat do excelové tabulky.Onen obdiv okolí, nostalgie, neobyčejné emoce, o které se jízda s Nivou stará a v neposlední řadě pořád excelentní schopnosti v terénu se vymykají známkovému hodnocení. Proto se stalo, že auto dostalo skoro nejhorší možnou známku, ale redaktorům přesto dokázalo učarovat. Ze stejného důvodu jsme se třeba my nikdy do podobného hodnocení ani nepustili - věci mohou vypadat na papíře tragicky a přesto být ve skutečnosti zajímavé. A nebo naopak.Ve výsledku tedy nepřekvapí, že si loni jen v Německu našlo svého majitele 1 436 exemplářů. To je větší počet než u Bentley Bentayga, které sice není přímým konkurentem, ale i tak to o něčem vypovídá. Z Bentley se navíc kult stěží kdy stane a za pár desítek let bude nejspíše zcela zapomenuto jako jedno z těch SUV ze začátku 21. století. To se o Nivě říci nedá.

smějící se bestie 2
14. listopadu 2021 • 7:35

A proto si ji zřejmě kupovali Němci a Rakušané do hor, co ?
Kupovali pro jednoduchost a praktičnost, kterou tam potřebují.

smějící se bestie 2
14. listopadu 2021 • 9:05

A kdyby si vzali příklad/mustr od Suzuki Jimny - 2místné s příčkou = užitkový vůz s úplně jinými emisemi. Takže klasický motor bez mnoha zbytečností.

13. listopadu 2021 • 17:20

Pane profesore děkujeme.
Vyčerpávající názor na věc.
Blahopřejeme

13. listopadu 2021 • 14:25

Tiskový šotek.
Není to clio, ale Zoe.
Nova Niva na platformě Zoe.

Doporučujeme

Články odjinud