Láďa Kerndl holduje Mercedesům (hvězdy za volantem)

Přední český jazzový zpěvák, známý i ve světě díky svému působení na zámořských lodích, najezdí ročně až sto tisíc kilometrů z koncertu na koncert. Můžete ho znát v posledních letech i z televizní obrazovky, kde vystupoval se svou dcerou Terezou.
Láďa Kerndl holduje Mercedesům (hvězdy za volantem)

Jakým vozem v současné době jezdíte?

Mercenes E 220 CDI

Jaké vozy jste vystřídal, popř. jaký byl Váš nejoblíbenější?

5 krát Fiat, 3 x Mercedes

Dodržujete rychlostní limity a jak se Vám jezdí po českých komunikacích?

Snažím se dodržovat limity,někdy se mi to daří,někdy ne. Pak jsem nucen zaplatit pokutu. Silnice jsou ve velmi špatném stavu ve srovnání s jinými zeměmi západního světa.

Jak se ohodnotíte jako řidič, kolik km najezdíte ročně?

Hodnotím se jako ohleduplný řidič. Najezdím tak okolo 80 000 až 100 000 km ročně a jsem rád, když jsem taky od ostatních řidičů respektován.

Máte nějakou veselou příhodu za volantem?

Je jich moc. Jednou jsem jel s mým kolegou muzikantem na vystoupení, zastavil jsem u pumpy, načepoval a zaplatil. Za mnou stála další auta, tak jsem popojel dál. Kolega odešel na kávu a než se vrátil, tak přijelo na moje místo stejné auto, stejné barvy, krásná kočka z něj vystoupila a než zaplatila, můj kolega se jí uvelebil v autě a čekal jako na mě. Přišla krásná ženská a začali se dohadovat, on nechtěl vystoupit. No a já se jen díval v zrcátku a čekal, co bude. A jak to dopadlo? Jako v pohádce, po několika letech si ji vzal za ženu.

Berete stopaře, popř. stopoval-a jste někdy?

Neberu, je velká kriminalita, dříve jsem bral vojáky. Dnes už fakt ne. Stopoval jsem za mlada, nikdo mě nevzal, a tak jsem šel pěšky i z Prahy do Jihlavy.

Dovedete poskytnout první pomoc?

Věřím,že ano.

Co říkáte bezpečnostním akcím typu „Kryštof“ a jaké máte zkušenosti s Policií ČR, platíte často pokuty?

Jsem pro kontroly, hlavně neuznávám za volantem alkohol. Neplatím často, ale pokud zaplatím, tak za rychlost, protože pořád někam spěchám.

Byl jste účastníkem dopravní nehody? Jak a kde?

To víte, že ano, ale já to nikdy nezavinil. Jednou se chlápkovi utrhnul přívěsný vozík a praštil mi do auta na křižovatce. Podruhé předjížděl řidič v zatáčce do protisměru a já, abych se s ním čelně nesrazil, tak jsem to strhnul do příkopu. Moc jsem si rozbil auto, nic se mi však nestalo. Ten darebák ujel. Pak mi dvakrát vběhla pod kola v noci srna. Jezdím hodně v noci. Opět jsem měl velmi rozbité auto. Ale hlavně, že se mi nic nestalo.

Jak se díváte na motorkáře?

Nepřemýšlím o nich. Asi bych na to ani neměl čas.

Co by jste poradil, popř. doporučil či popřál čtenářům AutoRevue.cz?

Vždy myslet na toho druhého, být obezřetný, raději se dvakrát podívat, než někoho přehlédnout, sledovat provoz i za sebou, umět odhadnout vzdálenost, stav vozovky, nerozčilovat se, neriskovat. A také dobré silnice a hlavně jezdit bez nehody.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků