Lada 4x4 má po modernizaci. Ruský myslivec se drží svého, přistoupil ale na komfort

S novými vyhřívanými sedadly a držáky na náboje přijíždí starý známý z Ruska.

O nejoblíbenějším motorem poháněném plísňovém sýru snad ani netřeba moc psát. Lada 4x4 (před rokem 2009 Niva) se začala vyrábět v dubnu roku 1977 a celých těch 42 let nepotřebovala žádnou výraznou změnu. Je to stejně jednoduché a účelné auto, jako třeba Mercedes-Benz Třídy G nebo Suzuki Jimny.

Přetahovaná na ruský způsob: Audi S6 vs. Lada Niva!

Přetahovaná na ruský způsob: Audi S6 vs. Lada Niva!

Omlazení pro rok 2020 proto také není žádná revoluce. Zůstává jednoduchý čtyřválec i bytelná mechanická čtyřkolka. Nově tu máme i mlhové světlomety integrované v předním nárazníku (pouze u městské výbavy Urban). Palubní deska je nyní přepracovaná a má nové otočné ovladače klimatizace včetně nových výdechů.

Před řadící pákou najdete dvojici držáků na nápoje. Interiér nyní vypadá o poznání moderněji a komfortněji, respektive už se posunul ze 70. do 90. let. Minimálně. Změnu si můžete prohlédnout v galerii, kde máme fotografii předešlého interiéru pro porovnání.

Nejen Návštěvníci pláčou - zemřel otec terénního vozu Lada Niva

Nejen Návštěvníci pláčou - zemřel otec terénního vozu Lada Niva

Lada Ni… pardon, 4x4, má pod kapotou ten samý motor 1,7 litru o výkonu 62 kW (84 koní), se kterým zvládne stovku za dechberoucích 17 sekund. Maximální rychlost je 142 km/h. O tom ale tohle auto přece není. Momentálně se Lada chlubí, že na tamním trhu jde o nejdostupnější SUV. 

S tím SUV bychom to nepřeháněli, však Lada 4x4 je spíše off-road. Ceny a informace o dostupnosti na trzích by měly následovat.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků