Kyperpunk se pomalu dostává na silnice. Skútr Katalis to ale s cenou opravdu přehání

Elektrické mopedy z Indonésie jsme si představili již loni. Nyní doplňuje kyperbunkový skútr EV.500 nová varianta Spacebar.

Indonéská společnost Katalis se zabývá výrobou futuristických elektrických mopedů, u kterých si zakládá na neokoukaném designu a zajímavých nápadech. Třeba model EV.500 je hodně nápadná kyberpunková záležitost, která jako by právě vyjela z filmařských dílen při natáčení dalšího Blade Runnera. Ostatně představili jsme si ji již v květnu.

Američané změní váš skútr BMW k nepoznání. Výchozí model ale není nejlevnější

Američané změní váš skútr BMW k nepoznání. Výchozí model ale není nejlevnější

Tato verze byla doplněna ještě o novou variantu Spacebar, kterou pomáhal vytvářet designér Kamengski. Odvážností zašel tento motocykl ještě o kousek dál a vypadá jako servisní vozidlo z vesmírné stanice. Mezi nohama má řidič výkon 1200 W, který je obklopený hliníkovou karoserií. Výrobce pak slibuje, že Spacebar je oproti předchozí verzi agilnější.

Zároveň ale nabádá další mladé designéry, aby se nebáli přihlásit a začali s ním spolupracovat. V Katalis jsou dveře nadšeným tvůrcům otevřené a konstruktéři čekají na další výzvu. Technická data nebyla zveřejněna, výchozí verze s výkonem 500 W ale umí jezdit až 45 km/h a na jedno nabití ujede 40 km.

Vespa je ikona, která pomohla poválečné Itálii. Jak jezdí nejnovější Primavera 125?

Vespa je ikona, která pomohla poválečné Itálii. Jak jezdí nejnovější Primavera 125?

Zatím nevíme, kolik bude Spacebar stát. Na stránkách nyní není cenovka ani modelu EV.500. Podle některých zdrojů však tento model stojí 9999 dolarů, tedy v přepočtu přes 215.000 korun. To je tak trochu lidově řečeno přepal. 

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

dnes | Richard Herbich | 47 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 78 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků