Kvůli speciální edici Mulsannu v Bentley rozřezali klikovou hřídel z veteránu!

Osobní vůz zakladatele značky Bentley tentokrát posloužil jako dárce orgánů. Speciální edice Mulsannu je tak opravdu netradiční.

Bentley na akci Monterey Car Week představuje speciální edici své vlajkové lodi Mulsanne. Jmenuje se W.O. Edition by Mulliner a vzdává hold zakladateli značky. Walter Owen Bentley po sobě automobilku pojmenoval v roce 1919.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Exteriér je vyveden v černém lakování Onyx s chromovými prvky. Tmavá jsou i kola. Exkluzivitu připomíná plaketa na boku. Takto decentní konfiguraci exteriéru má auto především kvůli historickému vozu, s nímž je duchovně spojeno. Model 8 Litre byl totiž lakován shodným odstínem.

Právě konkrétní 8 Litre s registrační značkou GK 706 vlastnil přímo pan Bentley. Dvorního úpravce Mulliner napadlo vzít z něj klikovou hřídel, rozřezat ji na stovku kusů a vložit ji takto do interiéru této edice. Přesněji do opěrky mezi zadní sedadla. Hned vedle setu s poháry na šampaňské a plaketky připomínající dárce orgánů.

Takto zrychluje Bentley Bentayga Diesel. 270 km/h zvládne jako nic

Takto zrychluje Bentley Bentayga Diesel. 270 km/h zvládne jako nic

Jinak je interiér vyveden v červené kůži, která v sobě i plochy umělé patiny, aby navodila atmosféru klasického vozu. Nechybí leštěné kořenové dřevo a výšivky připomínající, že tohle není jen obyčejný Mulsanne... Exkluzivních vozů vznikne rovná stovka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

včera | Milan Lažanský | 23 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků