Kvůli speciální edici Mulsannu v Bentley rozřezali klikovou hřídel z veteránu!

Osobní vůz zakladatele značky Bentley tentokrát posloužil jako dárce orgánů. Speciální edice Mulsannu je tak opravdu netradiční.

Bentley na akci Monterey Car Week představuje speciální edici své vlajkové lodi Mulsanne. Jmenuje se W.O. Edition by Mulliner a vzdává hold zakladateli značky. Walter Owen Bentley po sobě automobilku pojmenoval v roce 1919.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Exteriér je vyveden v černém lakování Onyx s chromovými prvky. Tmavá jsou i kola. Exkluzivitu připomíná plaketa na boku. Takto decentní konfiguraci exteriéru má auto především kvůli historickému vozu, s nímž je duchovně spojeno. Model 8 Litre byl totiž lakován shodným odstínem.

Právě konkrétní 8 Litre s registrační značkou GK 706 vlastnil přímo pan Bentley. Dvorního úpravce Mulliner napadlo vzít z něj klikovou hřídel, rozřezat ji na stovku kusů a vložit ji takto do interiéru této edice. Přesněji do opěrky mezi zadní sedadla. Hned vedle setu s poháry na šampaňské a plaketky připomínající dárce orgánů.

Takto zrychluje Bentley Bentayga Diesel. 270 km/h zvládne jako nic

Takto zrychluje Bentley Bentayga Diesel. 270 km/h zvládne jako nic

Jinak je interiér vyveden v červené kůži, která v sobě i plochy umělé patiny, aby navodila atmosféru klasického vozu. Nechybí leštěné kořenové dřevo a výšivky připomínající, že tohle není jen obyčejný Mulsanne... Exkluzivních vozů vznikne rovná stovka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků