Kvůli speciální edici Mulsannu v Bentley rozřezali klikovou hřídel z veteránu!

Osobní vůz zakladatele značky Bentley tentokrát posloužil jako dárce orgánů. Speciální edice Mulsannu je tak opravdu netradiční.

Bentley na akci Monterey Car Week představuje speciální edici své vlajkové lodi Mulsanne. Jmenuje se W.O. Edition by Mulliner a vzdává hold zakladateli značky. Walter Owen Bentley po sobě automobilku pojmenoval v roce 1919.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Exteriér je vyveden v černém lakování Onyx s chromovými prvky. Tmavá jsou i kola. Exkluzivitu připomíná plaketa na boku. Takto decentní konfiguraci exteriéru má auto především kvůli historickému vozu, s nímž je duchovně spojeno. Model 8 Litre byl totiž lakován shodným odstínem.

Právě konkrétní 8 Litre s registrační značkou GK 706 vlastnil přímo pan Bentley. Dvorního úpravce Mulliner napadlo vzít z něj klikovou hřídel, rozřezat ji na stovku kusů a vložit ji takto do interiéru této edice. Přesněji do opěrky mezi zadní sedadla. Hned vedle setu s poháry na šampaňské a plaketky připomínající dárce orgánů.

Takto zrychluje Bentley Bentayga Diesel. 270 km/h zvládne jako nic

Takto zrychluje Bentley Bentayga Diesel. 270 km/h zvládne jako nic

Jinak je interiér vyveden v červené kůži, která v sobě i plochy umělé patiny, aby navodila atmosféru klasického vozu. Nechybí leštěné kořenové dřevo a výšivky připomínající, že tohle není jen obyčejný Mulsanne... Exkluzivních vozů vznikne rovná stovka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 61 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků