Kvůli speciální edici Mulsannu v Bentley rozřezali klikovou hřídel z veteránu!

Osobní vůz zakladatele značky Bentley tentokrát posloužil jako dárce orgánů. Speciální edice Mulsannu je tak opravdu netradiční.

Bentley na akci Monterey Car Week představuje speciální edici své vlajkové lodi Mulsanne. Jmenuje se W.O. Edition by Mulliner a vzdává hold zakladateli značky. Walter Owen Bentley po sobě automobilku pojmenoval v roce 1919.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Exteriér je vyveden v černém lakování Onyx s chromovými prvky. Tmavá jsou i kola. Exkluzivitu připomíná plaketa na boku. Takto decentní konfiguraci exteriéru má auto především kvůli historickému vozu, s nímž je duchovně spojeno. Model 8 Litre byl totiž lakován shodným odstínem.

Právě konkrétní 8 Litre s registrační značkou GK 706 vlastnil přímo pan Bentley. Dvorního úpravce Mulliner napadlo vzít z něj klikovou hřídel, rozřezat ji na stovku kusů a vložit ji takto do interiéru této edice. Přesněji do opěrky mezi zadní sedadla. Hned vedle setu s poháry na šampaňské a plaketky připomínající dárce orgánů.

Takto zrychluje Bentley Bentayga Diesel. 270 km/h zvládne jako nic

Takto zrychluje Bentley Bentayga Diesel. 270 km/h zvládne jako nic

Jinak je interiér vyveden v červené kůži, která v sobě i plochy umělé patiny, aby navodila atmosféru klasického vozu. Nechybí leštěné kořenové dřevo a výšivky připomínající, že tohle není jen obyčejný Mulsanne... Exkluzivních vozů vznikne rovná stovka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků