Kvůli speciální edici Mulsannu v Bentley rozřezali klikovou hřídel z veteránu!

Osobní vůz zakladatele značky Bentley tentokrát posloužil jako dárce orgánů. Speciální edice Mulsannu je tak opravdu netradiční.

Bentley na akci Monterey Car Week představuje speciální edici své vlajkové lodi Mulsanne. Jmenuje se W.O. Edition by Mulliner a vzdává hold zakladateli značky. Walter Owen Bentley po sobě automobilku pojmenoval v roce 1919.

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Rekordní výjezd Bentley Bentayga na Pikes Peak očima řidiče (video)

Exteriér je vyveden v černém lakování Onyx s chromovými prvky. Tmavá jsou i kola. Exkluzivitu připomíná plaketa na boku. Takto decentní konfiguraci exteriéru má auto především kvůli historickému vozu, s nímž je duchovně spojeno. Model 8 Litre byl totiž lakován shodným odstínem.

Právě konkrétní 8 Litre s registrační značkou GK 706 vlastnil přímo pan Bentley. Dvorního úpravce Mulliner napadlo vzít z něj klikovou hřídel, rozřezat ji na stovku kusů a vložit ji takto do interiéru této edice. Přesněji do opěrky mezi zadní sedadla. Hned vedle setu s poháry na šampaňské a plaketky připomínající dárce orgánů.

Takto zrychluje Bentley Bentayga Diesel. 270 km/h zvládne jako nic

Takto zrychluje Bentley Bentayga Diesel. 270 km/h zvládne jako nic

Jinak je interiér vyveden v červené kůži, která v sobě i plochy umělé patiny, aby navodila atmosféru klasického vozu. Nechybí leštěné kořenové dřevo a výšivky připomínající, že tohle není jen obyčejný Mulsanne... Exkluzivních vozů vznikne rovná stovka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 47 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků