Kvalita pohonných hmot: blýská se na lepší časy?

Po dubnové kontrole benzínových stanic Českou obchodní inspekcí, kdy téměř 10% odebraných vzorků nevyhovělo normám, provedla ČOI v červenci další rozsáhlou kontrolu.

Oproti dubnové kontrole bylo tentokrát odebráno pouze 236 vzorků, z nichž neprošlo 14, tedy 5,9%. Dle mluvčí ČOI z těchto čtrnácti vzorků navíc pět nesplnilo normu ve vzplanutí nafty jen velmi těsně. Je to sice zlepšení, ovšem v měsíci červnu nevyhovělo celých 12,2% vzorků, což je ještě horší výsledek, než při první kontrole. 

Tiskova mluvčí dále uvedla, že většina problematických vzorků byla odebrána u malých čerpacích stanic s nižší cenou, než je v dané lokalitě obvyklé. Majitelé těchto čerpacích stanic se ale brání, palivo dostávají od velkých dodavatelů a není v jejich silách zjišťovat jeho kvalitu.

Narozdíl od dřívějších kontrol inspekce neodhalila ve vzorcích látky, které by naznačovaly příměs topného oleje. Na druhou stranu je velmi častý jev nižšího bodu vzplanutí, který býva zapříčiněn napuštěním nafty do nádrže, kde býval benzín a naopak.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků