Kvalita pohonných hmot: blýská se na lepší časy?

Po dubnové kontrole benzínových stanic Českou obchodní inspekcí, kdy téměř 10% odebraných vzorků nevyhovělo normám, provedla ČOI v červenci další rozsáhlou kontrolu.

Oproti dubnové kontrole bylo tentokrát odebráno pouze 236 vzorků, z nichž neprošlo 14, tedy 5,9%. Dle mluvčí ČOI z těchto čtrnácti vzorků navíc pět nesplnilo normu ve vzplanutí nafty jen velmi těsně. Je to sice zlepšení, ovšem v měsíci červnu nevyhovělo celých 12,2% vzorků, což je ještě horší výsledek, než při první kontrole. 

Tiskova mluvčí dále uvedla, že většina problematických vzorků byla odebrána u malých čerpacích stanic s nižší cenou, než je v dané lokalitě obvyklé. Majitelé těchto čerpacích stanic se ale brání, palivo dostávají od velkých dodavatelů a není v jejich silách zjišťovat jeho kvalitu.

Narozdíl od dřívějších kontrol inspekce neodhalila ve vzorcích látky, které by naznačovaly příměs topného oleje. Na druhou stranu je velmi častý jev nižšího bodu vzplanutí, který býva zapříčiněn napuštěním nafty do nádrže, kde býval benzín a naopak.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků