Kvalifikace pro GP Maďarska: v čele obě Ferrari

Další Pole Positon pro Michaela Schumachera, druhý je jeho týmový kolega Rubens Barrichello. V druhé řadě oba vozy BAR. Räikkönen až desátý a Coulthard dokonce až na 12. příčce, jedná se o úmyslnou strategii?
Kvalifikace pro GP Maďarska: v čele obě Ferrari

Páteční 1. a 2. měřený trénink

Jak jsem Vás informoval v předešlém článku, Williams se představil s pozměněným "nosem" formule, kdy se vrátil k tradičním tvarům. První trénink na Hungaroringu vyhrál Michael Schumacher, druhý byl jeho kolega Rubens Barrichello. Ferrari všem naznačilo, že i po přestávce stále patří na vrchol současné soutěže. Třetí byl A. Davidson, testovací jezdec týmu BAR, který opět naznačil svoje ambice. Pořadí prvního tréninku: 1. M. Schumacher (čas: 1´21.552), 2. Barrichello, 3. Davidson, 4. Räikkönen, 5. Coulthard, 6. Montoya, 7. Panis, 8. Briscoe (testovací jezdec Toyoty).

Druhý páteční trénink se povedl Finovi Räikkönenovi, když zajel nejlepší páteční čas a jako jediný se dostal pod hranici 1´21. Problémy s monopostem i jezdeckých chyb se dopustila řada jezdců, např. Alonso, Coulthard, Trulli, Massa a další se ocitli mimo trať. Pořadí jezdců po druhém tréninku: 1. Räikkönen (čas: 1´20.884), 2. M. Schumacher, 3. Montoya, 4. Coulthard, 5. Panis, 6. Sato, 7. Pizzonia, 8. Button.

Sobotní dopolední tréninky

Michael Schumacher ve svém posledním kole zajel nejrychlejší čas a vypálil tak rybník dvojici z Williamsu, v pořadí Pizzonia a Montoya. Button zajel čtvrtý čas sobotního rána, ale jeho týmový kolega Sato měl nějaké problémy s monopostem a nezajel žádný čas. Pořadí prvního sobotního tréninku: 1. M. Schumacher (čas: 1´20.216), 2. Pizzonia, 3. Montoya, 4. Button, 5. Barrichello, 6. Trulli, 7. Alonso, 8. Coulthard.

V celkově čtvrtém tréninku si nejlépe vedl jezdec týmu BAR, Jenson Button, následovaný M. Schumacherem. Na třetím a čtvrtém místě byl brazilský dvojblok Barrichello, Pizzonia. Poté byly oba renaulty, Trulli, Alonso. Konečné pořadí 4. tréninku: 1. Button (čas: 1´19.556), 2. M. Schumacher, 3. Barrichello, 4. Pizzonia, 5. Trulli, 6. Alonso, 7. Sato, 8. Montoya.

Výsledky 1. kvalifikace

Jezdec stáje z Maranella, Rubens Barrichello, se stal vítězem předkvalifikace a zajímavé je, že nadělil druhému M. Schumacherovi více než 0.6 sekundy. Ale stejným rozdílem deklasoval Němec třetího Massu. Výborný výsledek zajeli Saubery, třetího Massu doplnil na čtvrtém místě Fisichella. Pořadí předkvalifikace: 1. Barrichello (čas: 1´18.436), 2. M. Schumacher, 3. Massa, 4. Fisichella, 5. Sato, 6. Montoya, 7. Button, 8. Trulli.

Kvalifikace a postavení na startu do GP Maďarska

Barrichello nezopakoval výborný výsledek z předkvalifikace a zařadil se za M. Schumachera se ztrátou 0.177 sekundy. Úřadující šampión a první muž průběžného pořadí pořadí MS si výborným výkonem vyjel další Pole Position a třetí Sato ztrácel více než půl vteřiny. Dobrý výsledek udělal i náhradník za zraněného Ralfa Schumachera, A. Pizzonia, když na šestém místě je o příčku lepší, než zkušený Montoya. Oba McLareny stoji na začátku druhé desítky, bude zajímavé, zda mají zvolenou jinou strategii, nebo zda se projevuje zase nějaký útlum, jako na začátku sezóny. To nám ale napoví zítřejší závod. Pořadí závodníků do zítřejší GP Maďarska: 1. M. Schumacher (čas: 1´19.146), 2. Barrichello, 3. Sato, 4. Button, 5. Alonso, 6. Pizzonia, 7. Montoya, 8. Fisichella, 9. Trulli, 10. Räikkönen.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků