Kvalifikace pro GP Anglie (Donington Park)

125 ccm: Pole Positon pro Doviziosa, Pešek dvacátý --- 250 ccm: První odstartuje De Angelis, 17. místo pro Smrže --- MotoGP: Nejrychlejší byl Rossi, druhý je Gibernau a Biaggi až osmý.
Kvalifikace pro GP Anglie (Donington Park)

125 ccm

Italský jezdec Andrea Dovizioso byl nejrychlejší v jak v páteční, tak i v dnešní kvalifikaci a s časem 1´37.211 zajel absolutní rekord okruhu v Donington Parku. Pole Position si vybojoval v posledních minutách kvalifikace, když předjel jednoho ze svých největších rivalů, Héctora Barberu. Třetí nejlepší čas zajel Mika Kalio, jezdec stroje KTM. Posledním závodníkem v první řadě bude S. Corsi.
Český jezdec Lukáš Pešek sice zajel dnes lepší čas oproti včerejšku, ale na lepší než 20. místo na startovním roštu to nestačilo. Druhý český závodník Václav Bittman měl drobné problémy v ranním tréninku a v kvalifikaci jeho čas stačil pouze na 29. místo.

Výsledky kvalifikace kubatury do 125 ccm: 1. Dovizioso, 2. Barbera, 3. Kalio, 4. Corsi, 5. Ui, 6. Lorenzo, 7. Locatelli, 8. Simon, 9. Bautista, 10. Simoncelli, ... 20. Pešek, ... 29. Bittman.

250 ccm

Pro Pole Position si v prostřední kubatuře dojel Alex de Angelis, když v čase 1´32.430 za sebou nechal zbytek startovního pole. Jen těsně druhý, o 0.063 vteřiny, dojel Sebastian Porto. Ze třetího místa odstartuje H. Aoya a první muž průběžného hodnocení MS, Daniel Pedrosa, doplní první řadu svým čtvrtým místem v kvalifikaci.
Jakub Smrž sice zlepšil svůj výkon z pátku, ale v celkovém pořadí si pohoršil o dvě příčky a náleží mu 17. místo. Svoji premiérovou kvalifikaci v MS si odjel Radomil Rous a do zítřejší GP odstartuje z 29. místa.

Výsledky kvalifikace kubatury do 250 ccm: 1. De Angelis, 2. Porto, 3. Aoyama, 4. Pedrosa, 5. De Puniet, 6. Elias, 7. Poggiali, 8. West, 9. F. Nieto, 10. Debon,
... 17. Smrž, ... 29. Radomil Rous

MotoGP

Vynikající výsledek předvedl úřadující šampion Valentino Rossi a do GP Anglie si na Donington Parku zajistil Pole Position s časem 1´28.720. Druhý, se ztrátou 0.432, je Sete Gibernau, který by rád prolomil smůlu z předchozích závodů a opět se vrhnul do boje o titul. Tovární stroje Ducati konečně ukazují, že je s nimi třeba počítat, L. Capirossi je třetí a jeho týmový kolega Baylies na čtvrté příčce. Vítěz minulého závodu, Ital Max Biaggi, odstartuje až z osmého místa a Barrosovi patří devátá příčka.

Výsledky kvalifikace MotoGP: 1. Rossi, 2. Gibernau, 3. Capirossi, 4. Baylies, 5. Edwards, 6. Hayden, 7. Checa, 8. Biaggi, 9. Barros, 10. Xaus.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků