Kvalifikace pro GP Anglie (Donington Park)

125 ccm: Pole Positon pro Doviziosa, Pešek dvacátý --- 250 ccm: První odstartuje De Angelis, 17. místo pro Smrže --- MotoGP: Nejrychlejší byl Rossi, druhý je Gibernau a Biaggi až osmý.
Kvalifikace pro GP Anglie (Donington Park)

125 ccm

Italský jezdec Andrea Dovizioso byl nejrychlejší v jak v páteční, tak i v dnešní kvalifikaci a s časem 1´37.211 zajel absolutní rekord okruhu v Donington Parku. Pole Position si vybojoval v posledních minutách kvalifikace, když předjel jednoho ze svých největších rivalů, Héctora Barberu. Třetí nejlepší čas zajel Mika Kalio, jezdec stroje KTM. Posledním závodníkem v první řadě bude S. Corsi.
Český jezdec Lukáš Pešek sice zajel dnes lepší čas oproti včerejšku, ale na lepší než 20. místo na startovním roštu to nestačilo. Druhý český závodník Václav Bittman měl drobné problémy v ranním tréninku a v kvalifikaci jeho čas stačil pouze na 29. místo.

Výsledky kvalifikace kubatury do 125 ccm: 1. Dovizioso, 2. Barbera, 3. Kalio, 4. Corsi, 5. Ui, 6. Lorenzo, 7. Locatelli, 8. Simon, 9. Bautista, 10. Simoncelli, ... 20. Pešek, ... 29. Bittman.

250 ccm

Pro Pole Position si v prostřední kubatuře dojel Alex de Angelis, když v čase 1´32.430 za sebou nechal zbytek startovního pole. Jen těsně druhý, o 0.063 vteřiny, dojel Sebastian Porto. Ze třetího místa odstartuje H. Aoya a první muž průběžného hodnocení MS, Daniel Pedrosa, doplní první řadu svým čtvrtým místem v kvalifikaci.
Jakub Smrž sice zlepšil svůj výkon z pátku, ale v celkovém pořadí si pohoršil o dvě příčky a náleží mu 17. místo. Svoji premiérovou kvalifikaci v MS si odjel Radomil Rous a do zítřejší GP odstartuje z 29. místa.

Výsledky kvalifikace kubatury do 250 ccm: 1. De Angelis, 2. Porto, 3. Aoyama, 4. Pedrosa, 5. De Puniet, 6. Elias, 7. Poggiali, 8. West, 9. F. Nieto, 10. Debon,
... 17. Smrž, ... 29. Radomil Rous

MotoGP

Vynikající výsledek předvedl úřadující šampion Valentino Rossi a do GP Anglie si na Donington Parku zajistil Pole Position s časem 1´28.720. Druhý, se ztrátou 0.432, je Sete Gibernau, který by rád prolomil smůlu z předchozích závodů a opět se vrhnul do boje o titul. Tovární stroje Ducati konečně ukazují, že je s nimi třeba počítat, L. Capirossi je třetí a jeho týmový kolega Baylies na čtvrté příčce. Vítěz minulého závodu, Ital Max Biaggi, odstartuje až z osmého místa a Barrosovi patří devátá příčka.

Výsledky kvalifikace MotoGP: 1. Rossi, 2. Gibernau, 3. Capirossi, 4. Baylies, 5. Edwards, 6. Hayden, 7. Checa, 8. Biaggi, 9. Barros, 10. Xaus.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků