Kurz bezpečné jízdy v Liberci možná nebude

O nadcházejícím víkendu se má pod záštitou libereckého okresního úřadu uskutečnit škola bezpečné jízdy. Její konání je však ohroženo.
Kurz bezpečné jízdy v Liberci možná nebude
Školu smyku nebo chcete-li školu bezpečné jízdy plánuje uspořádat pro liberecké motoristy tamnější okresní úřad, který podobné kurzy již pořádal pro řidiče profesionály (řidiče sanitek, policisty, zaměstnance samosprávy a příslušníky policie). Protože o tyto kurzy projevili zájem i řidiči z řad občanů, rozhodli se úředníci zorganizovat kurz i pro ně.

Vzhledem k tomu, že kurz má probíhat v přírodních podmínkách – na ledu a sněhu - je jeho konání ohroženo. Jako náhradní alternativa je připravena speciální cvičná fólie, která se používá ve školách smyku, ale ani její použití není jisté. Je možné ji položit jen na suchý podklad, což jak se zatím zdá je podmínka nesplnitelná.

Z těchto důvodu je možné, že kurz, který se měl konat o víkendu bude přesunut na některý z následujících víkendů, protože se očekává nová dodávka sněhu do Svatého Petra.

Kurz, stejně jako obvykle, se skládá ze dvou částí. V první budou účastníci Klepněte pro větší obrázekteoreticky seznámeni s zásadami zimní jízdy a zvládání smyku a v druhé praktické nabyté vědomosti otestují v praxi na automobilovém cvičišti pod dohledem zkušených instruktorů.

Kurz je pro omezený počet účastníků a zájemci se musí nejpozději do čtvrtka přihlásit na telefonu 048/5244 299 nebo na emailové adrese doprava@oku-lbc.cz. Na referátu dopravy získáte také informace o tom, zda se kurz uskuteční v předepsaném termínu nebo ne, protože k dnešnímu dni nebylo konání v původním termínu vůbec jisté.

A na závěr jedna dobrá zpráva. Celý kurz je pro účastníky prováděn zdarma, jen musí pro výcvik použít vlastní automobily.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků