Kurz bezpečné jízdy v Liberci možná nebude

O nadcházejícím víkendu se má pod záštitou libereckého okresního úřadu uskutečnit škola bezpečné jízdy. Její konání je však ohroženo.
Kurz bezpečné jízdy v Liberci možná nebude
Školu smyku nebo chcete-li školu bezpečné jízdy plánuje uspořádat pro liberecké motoristy tamnější okresní úřad, který podobné kurzy již pořádal pro řidiče profesionály (řidiče sanitek, policisty, zaměstnance samosprávy a příslušníky policie). Protože o tyto kurzy projevili zájem i řidiči z řad občanů, rozhodli se úředníci zorganizovat kurz i pro ně.

Vzhledem k tomu, že kurz má probíhat v přírodních podmínkách – na ledu a sněhu - je jeho konání ohroženo. Jako náhradní alternativa je připravena speciální cvičná fólie, která se používá ve školách smyku, ale ani její použití není jisté. Je možné ji položit jen na suchý podklad, což jak se zatím zdá je podmínka nesplnitelná.

Z těchto důvodu je možné, že kurz, který se měl konat o víkendu bude přesunut na některý z následujících víkendů, protože se očekává nová dodávka sněhu do Svatého Petra.

Kurz, stejně jako obvykle, se skládá ze dvou částí. V první budou účastníci Klepněte pro větší obrázekteoreticky seznámeni s zásadami zimní jízdy a zvládání smyku a v druhé praktické nabyté vědomosti otestují v praxi na automobilovém cvičišti pod dohledem zkušených instruktorů.

Kurz je pro omezený počet účastníků a zájemci se musí nejpozději do čtvrtka přihlásit na telefonu 048/5244 299 nebo na emailové adrese doprava@oku-lbc.cz. Na referátu dopravy získáte také informace o tom, zda se kurz uskuteční v předepsaném termínu nebo ne, protože k dnešnímu dni nebylo konání v původním termínu vůbec jisté.

A na závěr jedna dobrá zpráva. Celý kurz je pro účastníky prováděn zdarma, jen musí pro výcvik použít vlastní automobily.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků