Kurz bezpečné jízdy v Liberci možná nebude

O nadcházejícím víkendu se má pod záštitou libereckého okresního úřadu uskutečnit škola bezpečné jízdy. Její konání je však ohroženo.
Kurz bezpečné jízdy v Liberci možná nebude
Školu smyku nebo chcete-li školu bezpečné jízdy plánuje uspořádat pro liberecké motoristy tamnější okresní úřad, který podobné kurzy již pořádal pro řidiče profesionály (řidiče sanitek, policisty, zaměstnance samosprávy a příslušníky policie). Protože o tyto kurzy projevili zájem i řidiči z řad občanů, rozhodli se úředníci zorganizovat kurz i pro ně.

Vzhledem k tomu, že kurz má probíhat v přírodních podmínkách – na ledu a sněhu - je jeho konání ohroženo. Jako náhradní alternativa je připravena speciální cvičná fólie, která se používá ve školách smyku, ale ani její použití není jisté. Je možné ji položit jen na suchý podklad, což jak se zatím zdá je podmínka nesplnitelná.

Z těchto důvodu je možné, že kurz, který se měl konat o víkendu bude přesunut na některý z následujících víkendů, protože se očekává nová dodávka sněhu do Svatého Petra.

Kurz, stejně jako obvykle, se skládá ze dvou částí. V první budou účastníci Klepněte pro větší obrázekteoreticky seznámeni s zásadami zimní jízdy a zvládání smyku a v druhé praktické nabyté vědomosti otestují v praxi na automobilovém cvičišti pod dohledem zkušených instruktorů.

Kurz je pro omezený počet účastníků a zájemci se musí nejpozději do čtvrtka přihlásit na telefonu 048/5244 299 nebo na emailové adrese doprava@oku-lbc.cz. Na referátu dopravy získáte také informace o tom, zda se kurz uskuteční v předepsaném termínu nebo ne, protože k dnešnímu dni nebylo konání v původním termínu vůbec jisté.

A na závěr jedna dobrá zpráva. Celý kurz je pro účastníky prováděn zdarma, jen musí pro výcvik použít vlastní automobily.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků