Kurz bezpečné jízdy v Liberci možná nebude

O nadcházejícím víkendu se má pod záštitou libereckého okresního úřadu uskutečnit škola bezpečné jízdy. Její konání je však ohroženo.
Kurz bezpečné jízdy v Liberci možná nebude
Školu smyku nebo chcete-li školu bezpečné jízdy plánuje uspořádat pro liberecké motoristy tamnější okresní úřad, který podobné kurzy již pořádal pro řidiče profesionály (řidiče sanitek, policisty, zaměstnance samosprávy a příslušníky policie). Protože o tyto kurzy projevili zájem i řidiči z řad občanů, rozhodli se úředníci zorganizovat kurz i pro ně.

Vzhledem k tomu, že kurz má probíhat v přírodních podmínkách – na ledu a sněhu - je jeho konání ohroženo. Jako náhradní alternativa je připravena speciální cvičná fólie, která se používá ve školách smyku, ale ani její použití není jisté. Je možné ji položit jen na suchý podklad, což jak se zatím zdá je podmínka nesplnitelná.

Z těchto důvodu je možné, že kurz, který se měl konat o víkendu bude přesunut na některý z následujících víkendů, protože se očekává nová dodávka sněhu do Svatého Petra.

Kurz, stejně jako obvykle, se skládá ze dvou částí. V první budou účastníci Klepněte pro větší obrázekteoreticky seznámeni s zásadami zimní jízdy a zvládání smyku a v druhé praktické nabyté vědomosti otestují v praxi na automobilovém cvičišti pod dohledem zkušených instruktorů.

Kurz je pro omezený počet účastníků a zájemci se musí nejpozději do čtvrtka přihlásit na telefonu 048/5244 299 nebo na emailové adrese doprava@oku-lbc.cz. Na referátu dopravy získáte také informace o tom, zda se kurz uskuteční v předepsaném termínu nebo ne, protože k dnešnímu dni nebylo konání v původním termínu vůbec jisté.

A na závěr jedna dobrá zpráva. Celý kurz je pro účastníky prováděn zdarma, jen musí pro výcvik použít vlastní automobily.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků