Kupujte ojetinu čichem!

Jarní měsíce přinášejí i zvýšení zájmu o koupi ojetin. O jejich stavu nám často hodně napoví i náš čich.
Už při prvním vstupu do vozu cítíme obvykle charakteristický pach té které značky. Běda však, když kromě něj nás přes nos uhodí zápach plesniviny. Obvykle bývá známkou, že do vozu někudy teče a vlhkost se stala semeništěm nejrůznějších plísní. Ve svém výsledku to znamená, ze karoserie je ohrožena korozí zevnitř.

Musíme proto velmi pozorně prohlédnout všechna místa, kde se vlhkost může shromažďovat. Především to jsou kouty a záhyby pod koberci a čalouněním. Odstranění takovýchto závad nebývá jednoduché, protože textilní koberce bývají ve voze montovány napevno a pod nimi může být podlaha, která je dnes u většiny vozů součástí samonosné karoserie, zcela zkorodována. Dalším čichovým vjemem můžeme rozeznat netěsnost topení. Projevuje se čpavým zápachem horké nemrznoucí směsi, která se obvykle dostane i pod přístrojovou desku a do čalounění pod pedály.

Ještě nebezpečnější je, cítíme-li ve voze spaliny z výfuku. To obvykle svědčí o netěsnosti výfukového potrubí. Takže i čich nám může napovědět velmi mnoho o stavu vozu.
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 8 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků