Kupujte ojetinu čichem!

Jarní měsíce přinášejí i zvýšení zájmu o koupi ojetin. O jejich stavu nám často hodně napoví i náš čich.
Už při prvním vstupu do vozu cítíme obvykle charakteristický pach té které značky. Běda však, když kromě něj nás přes nos uhodí zápach plesniviny. Obvykle bývá známkou, že do vozu někudy teče a vlhkost se stala semeništěm nejrůznějších plísní. Ve svém výsledku to znamená, ze karoserie je ohrožena korozí zevnitř.

Musíme proto velmi pozorně prohlédnout všechna místa, kde se vlhkost může shromažďovat. Především to jsou kouty a záhyby pod koberci a čalouněním. Odstranění takovýchto závad nebývá jednoduché, protože textilní koberce bývají ve voze montovány napevno a pod nimi může být podlaha, která je dnes u většiny vozů součástí samonosné karoserie, zcela zkorodována. Dalším čichovým vjemem můžeme rozeznat netěsnost topení. Projevuje se čpavým zápachem horké nemrznoucí směsi, která se obvykle dostane i pod přístrojovou desku a do čalounění pod pedály.

Ještě nebezpečnější je, cítíme-li ve voze spaliny z výfuku. To obvykle svědčí o netěsnosti výfukového potrubí. Takže i čich nám může napovědět velmi mnoho o stavu vozu.
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků