Kupujte ojetinu čichem!

Jarní měsíce přinášejí i zvýšení zájmu o koupi ojetin. O jejich stavu nám často hodně napoví i náš čich.
Už při prvním vstupu do vozu cítíme obvykle charakteristický pach té které značky. Běda však, když kromě něj nás přes nos uhodí zápach plesniviny. Obvykle bývá známkou, že do vozu někudy teče a vlhkost se stala semeništěm nejrůznějších plísní. Ve svém výsledku to znamená, ze karoserie je ohrožena korozí zevnitř.

Musíme proto velmi pozorně prohlédnout všechna místa, kde se vlhkost může shromažďovat. Především to jsou kouty a záhyby pod koberci a čalouněním. Odstranění takovýchto závad nebývá jednoduché, protože textilní koberce bývají ve voze montovány napevno a pod nimi může být podlaha, která je dnes u většiny vozů součástí samonosné karoserie, zcela zkorodována. Dalším čichovým vjemem můžeme rozeznat netěsnost topení. Projevuje se čpavým zápachem horké nemrznoucí směsi, která se obvykle dostane i pod přístrojovou desku a do čalounění pod pedály.

Ještě nebezpečnější je, cítíme-li ve voze spaliny z výfuku. To obvykle svědčí o netěsnosti výfukového potrubí. Takže i čich nám může napovědět velmi mnoho o stavu vozu.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků