Kupte si vůz Coyote ze seriálu Hardcastle a McCormick

V době největší slávy Hardcastlea a McCormicka byl vrcholem české televizní zábavy seriál My všichni školou povinní, ale díky dobrým šestnácti reprízám této americké klasiky v devadesátých letech na několika českých televizí jsou příhody polepšeného zloděje aut, penzionovaného soudce a mimořádného vozu prvního jmenovaného hrdiny jistě dobře známé i mnoha z vás. Ačkoli už základní charakteristika seriálu zní trochu podivně, bylo v osmdesátých letech právě nasazení mimořádného auta zaručeným receptem na úspěch. A nyní si vůz jménem Coyote, jednu z hlavních ikon celé série, můžete pořídit na eBay.

Pro natáčení vzniklo několik exemplářů tohoto raritního vozu. Původní a skutečný Coyote (opravdu pěkné jméno pro auto) byl postaven na základě Manty Montage, druhý na základě šasí od DeLoreana. Dražený kousek je ale zřejmě pouze replikou, byť vycházející z druhé verze vozu, která „odehrála” celý 18. díl a objevila se v několika kaskadérských kouscích. O tom ostatně svědčí i použití ochranné klece, která jinak ve voze nebyla.

Po kapotou bije motor o objemu 1 900 cm3 s dvojitými karburátory Dellorto.To nezní jako bůhvíjak ostrá motorizace, ale vzhledem k minimální hmotnosti a krátkým převodům prý vůz jede velmi svižně.

Pokud byste se chtěli po českých silnicích s kojotem prohánět, můžete se zapojit do aukce na eBay. Vyvolávací cena je jen 10 000 dolarů a do vydání tohoto článku nikdo více nepřihodil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků