Kupte si vůz Coyote ze seriálu Hardcastle a McCormick

V době největší slávy Hardcastlea a McCormicka byl vrcholem české televizní zábavy seriál My všichni školou povinní, ale díky dobrým šestnácti reprízám této americké klasiky v devadesátých letech na několika českých televizí jsou příhody polepšeného zloděje aut, penzionovaného soudce a mimořádného vozu prvního jmenovaného hrdiny jistě dobře známé i mnoha z vás. Ačkoli už základní charakteristika seriálu zní trochu podivně, bylo v osmdesátých letech právě nasazení mimořádného auta zaručeným receptem na úspěch. A nyní si vůz jménem Coyote, jednu z hlavních ikon celé série, můžete pořídit na eBay.

Pro natáčení vzniklo několik exemplářů tohoto raritního vozu. Původní a skutečný Coyote (opravdu pěkné jméno pro auto) byl postaven na základě Manty Montage, druhý na základě šasí od DeLoreana. Dražený kousek je ale zřejmě pouze replikou, byť vycházející z druhé verze vozu, která „odehrála” celý 18. díl a objevila se v několika kaskadérských kouscích. O tom ostatně svědčí i použití ochranné klece, která jinak ve voze nebyla.

Po kapotou bije motor o objemu 1 900 cm3 s dvojitými karburátory Dellorto.To nezní jako bůhvíjak ostrá motorizace, ale vzhledem k minimální hmotnosti a krátkým převodům prý vůz jede velmi svižně.

Pokud byste se chtěli po českých silnicích s kojotem prohánět, můžete se zapojit do aukce na eBay. Vyvolávací cena je jen 10 000 dolarů a do vydání tohoto článku nikdo více nepřihodil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků