Kupte si vůz Coyote ze seriálu Hardcastle a McCormick

V době největší slávy Hardcastlea a McCormicka byl vrcholem české televizní zábavy seriál My všichni školou povinní, ale díky dobrým šestnácti reprízám této americké klasiky v devadesátých letech na několika českých televizí jsou příhody polepšeného zloděje aut, penzionovaného soudce a mimořádného vozu prvního jmenovaného hrdiny jistě dobře známé i mnoha z vás. Ačkoli už základní charakteristika seriálu zní trochu podivně, bylo v osmdesátých letech právě nasazení mimořádného auta zaručeným receptem na úspěch. A nyní si vůz jménem Coyote, jednu z hlavních ikon celé série, můžete pořídit na eBay.

Pro natáčení vzniklo několik exemplářů tohoto raritního vozu. Původní a skutečný Coyote (opravdu pěkné jméno pro auto) byl postaven na základě Manty Montage, druhý na základě šasí od DeLoreana. Dražený kousek je ale zřejmě pouze replikou, byť vycházející z druhé verze vozu, která „odehrála” celý 18. díl a objevila se v několika kaskadérských kouscích. O tom ostatně svědčí i použití ochranné klece, která jinak ve voze nebyla.

Po kapotou bije motor o objemu 1 900 cm3 s dvojitými karburátory Dellorto.To nezní jako bůhvíjak ostrá motorizace, ale vzhledem k minimální hmotnosti a krátkým převodům prý vůz jede velmi svižně.

Pokud byste se chtěli po českých silnicích s kojotem prohánět, můžete se zapojit do aukce na eBay. Vyvolávací cena je jen 10 000 dolarů a do vydání tohoto článku nikdo více nepřihodil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků