Kupte si ojetý bunkr na kolech! Terradyne Gurkha je překvapivě komfortní

Cestování post-apokalyptickou krajinou může probíhat v bezpečí i komfortu. Pokud máte peníze.

Málokdy se mezi ojetinami na prodej ukáže obrněný transportér, se kterým můžete vyrazit normálně na silnice. Přesně taková hračka, nebo respektive bunkr na kolech, je teď nicméně v aukci na britském portálu Collecting Cars. Mluvíme o speciálu Terradyne Gurkha LAPV, který se byste mohli znát třeba i z filmů Rychle a zběsile 5 nebo Robocop.

Samotné vozidlo se nachází v Kanadě, co byste však neudělali pro svou bezpečnost v tomto krutém světě? Koukáte tedy na malosériový obrněný „truck“, který normálně vzniká pro ozbrojené složky, tento exemplář je však vybavený pro civilní využití. Pokud se tedy za tlustým pancířem a neprůstřelnými okny cítíte jako prostý civilista.

Všechno podstatné o obrněnci zmiňuje samotný inzerát. Speciál je postavený na základu Fordu Super Duty F450, používá 6,7litrový naftový V8 o výkonu 330 koní (243 kW) a automatickou převodovku. Pohon všech kol je samozřejmostí, tento exemplář je pak vybavený i dodatečným off-road paketem obsahujícím tlumiče FOX, naviják nebo výkonný palubní kompresor.  

Na civilní výbavu odkazuje především interiér oděný do červené a černé kůže, s původním infotainmentem od Fordu, vyhříváním čelního okna a předních sedaček, audiosystémem Alpine nebo parkovacími senzory vpředu i vzadu (s kamerou vzadu). Jako správný bunkr na kolech má nicméně Gurkha i únikový poklop na střeše.

Exemplář z roku 2017 má najeto jen 25.335 km. Na webu Collecting Cars se během psaní těchto slov drží ojetá Gurkha na částce 65.500 dolarů (asi 1,47 milionu korun). S koncem aukce v pondělí 13. prosince a dosavadními 49 příhozy je ale pravděpodobně, že cenovka ještě poroste.

Váš názor Další článek: Nejdražší Škoda Karoq se cenou dotáhla až na Kodiaq RS. Zaručí vám však 5 let klidu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz