Kupte si legendární filmový Dodge Charger z Lega. Umí jezdit po zadních kolech

Dodge Charger R/T z roku 1970 dorazil i jako stavebnice Lego! Umí se dokonce stavět na zadní kola.

V dílnách Lego Technic opět uvařili něco výjimečného. Tentokrát jde o počin, který potěší minimálně dva tábory fanoušků. Jeden, který má slabost pro silná americká auta a druhý, který s nostalgií vzpomíná na první díl Rychle a zběsile. Do prodeje totiž nyní jde jedno z nejslavnějších aut filmové historie a jeden z hlavních hrdinů prvního dílu rychlé a zběsilé filmové ságy - Dodge Charger Dominica Toretta.

Nový Defender můžete mít doma za pár korun. Jen s ním raději nebourejte

Nový Defender můžete mít doma za pár korun. Jen s ním raději nebourejte

Pravda, někteří fanoušci by možná viděli raději Toyotu Supra, kterou řídil tragicky zesnulý herec Paul Walker, ale na ni dojde třeba někdy příště. Momentálně patří zasloužená pozornost vozu Dodge Charger R/T z roku 1970. Stavebnice má 1170 dílků a obsahuje i některé prvky, které fanouškům umožní zopakovat si slavné scény z filmu.

Na mysli teď máme především finální sprint, který se zapsal do dějin kinematografie. Dodge Charger se v něm zvedne na zadní kola a ve spoustě teenagerů tak zažehne věčnou lásku k silným motorům a pohonu zadních kol. Model v měřítku 1:13 má tak speciální podpěru, se kterou se může postavit na zadní.

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

Vedle toho má vůz i funkční odpružení, dvě láhve dusíku v kufru a hasicí přístroj na místě spolujezdce. Předobjednávky na stavebnici se již běží a české zastoupení Lega si ji cení na 2799 Kč. První kousky dorazí k zákazníkům 27. dubna. Model měří 39 cm na délku, 16 cm na šířku a 11 cm na výšku.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků