Kupte si legendární filmový Dodge Charger z Lega. Umí jezdit po zadních kolech

Dodge Charger R/T z roku 1970 dorazil i jako stavebnice Lego! Umí se dokonce stavět na zadní kola.

V dílnách Lego Technic opět uvařili něco výjimečného. Tentokrát jde o počin, který potěší minimálně dva tábory fanoušků. Jeden, který má slabost pro silná americká auta a druhý, který s nostalgií vzpomíná na první díl Rychle a zběsile. Do prodeje totiž nyní jde jedno z nejslavnějších aut filmové historie a jeden z hlavních hrdinů prvního dílu rychlé a zběsilé filmové ságy - Dodge Charger Dominica Toretta.

Nový Defender můžete mít doma za pár korun. Jen s ním raději nebourejte

Nový Defender můžete mít doma za pár korun. Jen s ním raději nebourejte

Pravda, někteří fanoušci by možná viděli raději Toyotu Supra, kterou řídil tragicky zesnulý herec Paul Walker, ale na ni dojde třeba někdy příště. Momentálně patří zasloužená pozornost vozu Dodge Charger R/T z roku 1970. Stavebnice má 1170 dílků a obsahuje i některé prvky, které fanouškům umožní zopakovat si slavné scény z filmu.

Na mysli teď máme především finální sprint, který se zapsal do dějin kinematografie. Dodge Charger se v něm zvedne na zadní kola a ve spoustě teenagerů tak zažehne věčnou lásku k silným motorům a pohonu zadních kol. Model v měřítku 1:13 má tak speciální podpěru, se kterou se může postavit na zadní.

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

Vedle toho má vůz i funkční odpružení, dvě láhve dusíku v kufru a hasicí přístroj na místě spolujezdce. Předobjednávky na stavebnici se již běží a české zastoupení Lega si ji cení na 2799 Kč. První kousky dorazí k zákazníkům 27. dubna. Model měří 39 cm na délku, 16 cm na šířku a 11 cm na výšku.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 75 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků