Kupte Lamborghini, pomozte chudým. Mexiko má zajímavý plán

Boj s kriminalitou řeší Mexiko po svém. Nyní se ze zabavených aut a domů stane peněžní záplata pro chudé občany.

Mexická policie zaznamenala zajímavý úlovek. Během razie se jim podařilo zabavit 82 aut. Zřejmě šlo o naditou garáž někoho, kdo k nim nepřišel legální cestou. Všechna auta jsou totiž kradená. Mexická vláda nyní chce vozy vydražit a výtěžek darovat chudým.

Galerie: Muzeum Ferrari spustilo výstavu oslavující Michaela Schumachera

Galerie: Muzeum Ferrari spustilo výstavu oslavující Michaela Schumachera

Že nepůjde o žádné drobné, naznačuje i seznam zabavených aut. Najdete na něm třeba Lamborghini Murciélago, tři Porsche nebo Chevrolety Camaro. Našlo se i pár Fordů Mustang a zástup obrněných náklaďáků. Tady by si vybral opravdu každý.

Podle úřadujícího prezidenta Mexika Andrease Manuela Lopéze Obradora půjde výtěžek na nově vzniklou „Instituci pro navrácení toho, co bylo odcizeno lidem“. Jak sám prezident říká: „Vše, co bylo odcizeno lidem, bude nyní vráceno společnosti, obzvláště oblastem s chudším obyvatelstvem.“

Lambo jako žádné jiné. Tato šílená bestie má exoskeleton a dvě turbodmychadla

Lambo jako žádné jiné. Tato šílená bestie má exoskeleton a dvě turbodmychadla

Celkový výtěžek by se mohl pohybovat okolo jednoho a půl milionu dolarů. Předmětem aukce je pak ještě trojice domů, kde by se mohla výsledná cena vyšplhat až na sedm milionů dolarů. Výtěžek z nich půjde na pomoc mladým drogově závislým.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 195 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků