Kupte Lamborghini, pomozte chudým. Mexiko má zajímavý plán

Boj s kriminalitou řeší Mexiko po svém. Nyní se ze zabavených aut a domů stane peněžní záplata pro chudé občany.

Mexická policie zaznamenala zajímavý úlovek. Během razie se jim podařilo zabavit 82 aut. Zřejmě šlo o naditou garáž někoho, kdo k nim nepřišel legální cestou. Všechna auta jsou totiž kradená. Mexická vláda nyní chce vozy vydražit a výtěžek darovat chudým.

Galerie: Muzeum Ferrari spustilo výstavu oslavující Michaela Schumachera

Galerie: Muzeum Ferrari spustilo výstavu oslavující Michaela Schumachera

Že nepůjde o žádné drobné, naznačuje i seznam zabavených aut. Najdete na něm třeba Lamborghini Murciélago, tři Porsche nebo Chevrolety Camaro. Našlo se i pár Fordů Mustang a zástup obrněných náklaďáků. Tady by si vybral opravdu každý.

Podle úřadujícího prezidenta Mexika Andrease Manuela Lopéze Obradora půjde výtěžek na nově vzniklou „Instituci pro navrácení toho, co bylo odcizeno lidem“. Jak sám prezident říká: „Vše, co bylo odcizeno lidem, bude nyní vráceno společnosti, obzvláště oblastem s chudším obyvatelstvem.“

Lambo jako žádné jiné. Tato šílená bestie má exoskeleton a dvě turbodmychadla

Lambo jako žádné jiné. Tato šílená bestie má exoskeleton a dvě turbodmychadla

Celkový výtěžek by se mohl pohybovat okolo jednoho a půl milionu dolarů. Předmětem aukce je pak ještě trojice domů, kde by se mohla výsledná cena vyšplhat až na sedm milionů dolarů. Výtěžek z nich půjde na pomoc mladým drogově závislým.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

dnes | Petr Schnagl | 5 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 48 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků