Kupte Lamborghini, pomozte chudým. Mexiko má zajímavý plán

Boj s kriminalitou řeší Mexiko po svém. Nyní se ze zabavených aut a domů stane peněžní záplata pro chudé občany.

Mexická policie zaznamenala zajímavý úlovek. Během razie se jim podařilo zabavit 82 aut. Zřejmě šlo o naditou garáž někoho, kdo k nim nepřišel legální cestou. Všechna auta jsou totiž kradená. Mexická vláda nyní chce vozy vydražit a výtěžek darovat chudým.

Galerie: Muzeum Ferrari spustilo výstavu oslavující Michaela Schumachera

Galerie: Muzeum Ferrari spustilo výstavu oslavující Michaela Schumachera

Že nepůjde o žádné drobné, naznačuje i seznam zabavených aut. Najdete na něm třeba Lamborghini Murciélago, tři Porsche nebo Chevrolety Camaro. Našlo se i pár Fordů Mustang a zástup obrněných náklaďáků. Tady by si vybral opravdu každý.

Podle úřadujícího prezidenta Mexika Andrease Manuela Lopéze Obradora půjde výtěžek na nově vzniklou „Instituci pro navrácení toho, co bylo odcizeno lidem“. Jak sám prezident říká: „Vše, co bylo odcizeno lidem, bude nyní vráceno společnosti, obzvláště oblastem s chudším obyvatelstvem.“

Lambo jako žádné jiné. Tato šílená bestie má exoskeleton a dvě turbodmychadla

Lambo jako žádné jiné. Tato šílená bestie má exoskeleton a dvě turbodmychadla

Celkový výtěžek by se mohl pohybovat okolo jednoho a půl milionu dolarů. Předmětem aukce je pak ještě trojice domů, kde by se mohla výsledná cena vyšplhat až na sedm milionů dolarů. Výtěžek z nich půjde na pomoc mladým drogově závislým.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků