Kultovní Cadillac Escalade můžete mít i v Česku. Kolos s V8 nepůjde přehlédnout

Přestože GM plánuje oficiální vývoz modelu do Evropy, jeho koupi musíte prozatím řešit trochu oklikou.

O českém prodejci Tucar jsme už nedávno psali v souvislosti s bestiálním pick-upem RAM 1500 TRX a rodinným SUV Kia Telluride. Tento autorizovaný prodejce a servis vozů Dodge/RAM z Tuklat u Prahy se totiž zabývá rovněž individuálním dovozem aut ze zámoří do Česka. A ze severoamerické produkce nás teď v nabídce zaujala i další specialita.

K dostání je v ČR i kultovní „Amerika“, přesněji nejnovější generace Cadillacu Escalade, která se světu představila loni. Ostatně koncern GM údajně plánuje oficiální import tohoto kolosu do Evropy, s probíhající pandemií a nedostatkem čipů zasaženým autoprůmyslem se však tento plán zatím neuskutečnil.

Nabízený Cadillac Escalade je tedy individuálně dovezený kousek, který má prodejce již skladem. Jde o plnohodnotnou výbavu Platinum. Přes pět metrů dlouhé SUV (5382 mm) si prodejce cení na 3.148.760 Kč bez DPH. S daní tak koukáme na exemplář s cenou blízko čtyřem milionům korun (3.810.000 Kč).

Nový RAM 1500 TRX dorazil do Česka. Je to nejsilnější a nejrychlejší pick-up světa!

Nový RAM 1500 TRX dorazil do Česka. Je to nejsilnější a nejrychlejší pick-up světa!

Ze dvou v USA dostupných motorizací je pod kapotou ta správná – 6,2litrový V8 o výkonu 420 koní (313 kW) spojený s desetistupňovou automatickou převodovkou. SUV jezdí standardně na 22palcových kolech, je vybaveno adaptivním vzduchovým podvozkem, chytrými LED světlomety a mimo jiné panoramatickou střechou.

Kia Telluride už je k mání i v Česku. SUV z Ameriky má velký šestiválec a až 8 míst

Kia Telluride už je k mání i v Česku. SUV z Ameriky má velký šestiválec a až 8 míst

Uvnitř zaujal Escalade již během svého představení zakřiveným OLED přístrojovým displejem a obrazovkou infotainmentu včetně navigace s technologií rozšířené reality. Na audiosystému se 36 reproduktory se podílel známý expert AKG, zábavu na zadních sedadlech zajišťují další 12,6palcové displeje, dále nechybí třízónová automatická klimatizace, palubní 4G LTE Wi-Fi hot-spot a samozřejmě hromada asistentů.

Podobně jako s nabídkou RAMu 1500 TRX a Kie Telluride však od českého prodejce nakonec zaznívá, že konfigurace vlastní specifikace Cadillacu Escalade může být v tuto chvíli omezená s ohledem na nestíhající výrobu v USA.

Cadillac

Cadillac je americký výrobce luxusních automobilů. Vznikl v roce 1902, název pochází ze jména zakladatele Detroitu. Vlastníkem společnosti je už od roku 1909 General Motors. Cadillac je druhá nejstarší – stále fungující – americká automobilka.

Cadillac ATS • Cadillac CTS • Cadillac XTS • Cadillac XT4 • Cadillac XT5 • Cadillac Escalade • Cadillac CT4 • Cadillac CT5

TEST BMW 430i Cabrio: Léto sice skončilo, ale zábava může pokračovat

BMW 430i Cabrio

Čtyřválec, sportovní automatická převodovka, pohon zadních kol a otevřené nebe nad hlavou. Co by se mohlo pokazit?

včera | Vladimír Kadera | 6 příspěvků
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

17.  9.  2021 | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků