KTM X-Bow: nová limitovaná edice se představí v Ženevě

Rakouský výrobce motocyklů a motocyklového příslušenství KTM, představil na loňském autosalonu v Ženevě svůj první závodní roadster s názvem X-Bow. Ten si téměř okamžitě získal velkou oblibu publika a vzbudil zájem mnohých medii. Poptávka po tomto voze je dokonce tak vysoká, že výrobce začal s výstavbou nové montážní dílny u města Graz.

Zahájení sériové výroby je naplánováno na začátek druhé poloviny letošního roku. Na místě, kde se před rokem poprvé objevil X-Bow, bude o pár týdnů představená nová limitovaná verze s názvem Dallara Series. Bude ji tvořit prvních 100 exemplářů, které sjedou z výrobní linky. Tyto vozy by kromě unikátního výrobního čísla měly být charakteristické i svým bílým perleťovým lakem. Chybět však určitě nebude ani certifikát a nějaká ta prémiová výbava.
 
Připomeňme jen, že italská společnost Dallara specializující se na supersporty výrazně napomáhala při výrobě konstrukce pro model X-Bow.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků