KTM potvrdilo účast modelu X-Bow v závodech FIA GT4

KTM potvrdilo to, co se již dříve proslýchalo. Postavení modelu X-Bow bylo od počátku stavěno s myšlenkou zamířit s ním také do motoristického sportu. Automobilka vstoupí se závodní specifikací upravenou dle regulí FIA do seriálu GT4 European Cup v nové třídě Sport Light.

Závodní X-Bow bude v rukou týmu Reiter Engineering, který se objevuje v závodech FIA GT různých kategorii s vozy Lamborghini již delší dobu. Závodní speciál se musel podrobit úpravám zahrnujícím implementaci ocelové bezpečnostní konstrukce, kým sériový model disponuje hliníkovou. Nový je také výfuk, který nemusí zvuk motoru držet tolik na uzdě a modifikací se dočkal pochopitelně také podvozek. První závod si X-Bow odbude již za měsíc (20.4.) na okruhu Silverstone ve Velké Británii.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
KTM X-Bow

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků