Který vůz si zaslouží titul Auto roku 2003? (diskuze)

Která letošní novinka je podle vás úplně nej? Čeká nás další ročník soutěže o titul Auto roku, proto jsme pro vás připravili stručný výčet nominovaných modelů a je pouze na vás, čtenářích, jak se s tím poperete. Napište, který vůz je vaším favoritem.
Který vůz si zaslouží titul Auto roku 2003? (diskuze)

Před námi je již devátý ročník ankety Auto roku. Soutěž se skládá ze dvou částí, ve veřejné anketě pod názvem „Nejoblíbenější automobil roku 2003“ volí veřejnost pomocí slosovatelných kupónů, přičemž lze získat velmi hodnotné ceny (viz www.autoroku.cz). Hlasovat můžete až do 31. 12. 2002 a vyhrát tak až poukázku na 600 000 Kč, za kterou si můžete pořídit jeden z nominovaných vozů. Druhá část „Auto roku 2003“ probíhá dvoukolově a za poněkud jiných podmínek, účastní se jí pouze vybraní novináři.

Jen pro připomenutí, v odborné anketě se hodnotí především design vozu, komfort, bezpečnost, hospodárnost, ovladatelnost, jízdní vlastnosti, výkon, funkčnost, plnění ekologických norem a v neposlední řadě cena, za kterou je vůz prodáván. Hlavním kritériem je takzvaná hodnota „value for money“, laicky řečeno: co všechno, za své peníze dostanete.

Vzhledem k tomu, že nás spíše než názory odborné novinářské poroty zajímá pohled veřejnosti, čekáme od vás, čtenářů, vyjádření, jak byste volili vy. Nenechte se zmást výše uvedenými kritérii, ty jsou jen pro odbornou porotu, řiďte se tím, co vám říká instinkt a taky váš vkus.

Níže je výčet vozů, které byly do veřejné části soutěže o "Nejoblíbenější automobil roku 2003" přihlášeny. Tučně je pak označena šestice automobilů, jež poustoupila do finále v odborné novinářské anketě "Auto roku 2003". Červeně je zobrazen vůz, který z této šestice titul "Auto roku 2003" od motoristických novinářů obdržel.

Podrobnější informace naleznete níže v souvisejících článcích. Kliknutím na vůz se zobrazí jeho fotografie.

Audi A8
Citroën C3
Ford Fiesta
Honda CR-V
Honda Jazz
Hyundai Getz
Jaguar S-Type R
KIA Sorento
Maserati Coupé
Mazda6
Mercedes-Benz třídy E
Mitsubishi Space Star
Nissan Primera
Opel Vectra GTS
Peugeot 307 SW
Porsche Boxster/Boxster S
Renault Mégane II
Saab 9-3 Sport Sedan
Seat Ibiza
Smart Coupé
Subaru Forester XT Turbo
Suzuki Wagon R+
Škoda Superb
Toyota Corolla
Volkswagen Phaeton
Volkswagen Polo

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků