Kryštof opět v ulicích: policisté kontrolují vše možné

Dnes v šest hodin ráno začala další dopravně-bezpečnostní akce typu Kryštof. Tentokrát se jmenuje akce X a potrvá celý týden. Kolem 130 tisíc příslušníků dopravní, pořádkové, kriminální, cizinecké a pohraniční policie se zaměří na dodržování stanovené rychlosti, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, na způsob jízdy na železničních přejezdech, dodržování povinností při přepravě nebezpečných věcí i na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených vozidlech.

Například na Zlínsku se policisté zaměří (a již zaměřili) na kontrolu rychlosti v obcích a opilé řidiče. Právě na Zlínsku se totiž v minulých týdnech objevilo větší procento řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Jen krátká projížďka Zlínem a jeho okolím postačí, abyste zjistili, že se "něco" děje. Policistů je na cestách skutečně více a kontrolují řidiče, co jim síly stačí. Výsledky akce budou známy příští týden. 
 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 21 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků