Kryštof 004 startuje: silnice plné policistů

Po intenzivních kontrolách během velikonočního období spustila policie další dopravně-bezpečnostní akci s pracovním názvem Kryštof 004. Podle vyjádření policejní mluvčí Blanky Kosinové je účelem akce všeobecný dohled nad silničním provozem. Kryštof 004 bude svým rozsahem menší než Kryštof premiérový, tuto skutečnost nicméně řidiči na cestách pravděpodobně nepostřehnou. Do akce byli nasazeni kromě dopravních policistů také kriminalisté cizinecké služby a celní správy.

Podle dostupných informací plánovala policie spuštění akce již minulý týden, jelikož informace prosákly na veřejnost, odložila začátek na dnešní den. Začátky dalších dopravně-bezpečnostních akcí, z nichž některé budou rozsahem podobné prvnímu Kryštofovi, hodlá policie tajit do poslední chvíle. Pro letošní rok policie naplánovala asi 20 celostátních dopravně-bezpečnostních akcí. Při poslední akci X zkontrolovali policisté 33 tisíc vozidel a zjistili 12 500 přestupků.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků