Kryštof 004 startuje: silnice plné policistů

Po intenzivních kontrolách během velikonočního období spustila policie další dopravně-bezpečnostní akci s pracovním názvem Kryštof 004. Podle vyjádření policejní mluvčí Blanky Kosinové je účelem akce všeobecný dohled nad silničním provozem. Kryštof 004 bude svým rozsahem menší než Kryštof premiérový, tuto skutečnost nicméně řidiči na cestách pravděpodobně nepostřehnou. Do akce byli nasazeni kromě dopravních policistů také kriminalisté cizinecké služby a celní správy.

Podle dostupných informací plánovala policie spuštění akce již minulý týden, jelikož informace prosákly na veřejnost, odložila začátek na dnešní den. Začátky dalších dopravně-bezpečnostních akcí, z nichž některé budou rozsahem podobné prvnímu Kryštofovi, hodlá policie tajit do poslední chvíle. Pro letošní rok policie naplánovala asi 20 celostátních dopravně-bezpečnostních akcí. Při poslední akci X zkontrolovali policisté 33 tisíc vozidel a zjistili 12 500 přestupků.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků