Kryštof 004 startuje: silnice plné policistů

Po intenzivních kontrolách během velikonočního období spustila policie další dopravně-bezpečnostní akci s pracovním názvem Kryštof 004. Podle vyjádření policejní mluvčí Blanky Kosinové je účelem akce všeobecný dohled nad silničním provozem. Kryštof 004 bude svým rozsahem menší než Kryštof premiérový, tuto skutečnost nicméně řidiči na cestách pravděpodobně nepostřehnou. Do akce byli nasazeni kromě dopravních policistů také kriminalisté cizinecké služby a celní správy.

Podle dostupných informací plánovala policie spuštění akce již minulý týden, jelikož informace prosákly na veřejnost, odložila začátek na dnešní den. Začátky dalších dopravně-bezpečnostních akcí, z nichž některé budou rozsahem podobné prvnímu Kryštofovi, hodlá policie tajit do poslední chvíle. Pro letošní rok policie naplánovala asi 20 celostátních dopravně-bezpečnostních akcí. Při poslední akci X zkontrolovali policisté 33 tisíc vozidel a zjistili 12 500 přestupků.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků