Kritická chyba vozů Honda ohrožuje i české řidiče. Ověřte si, zda se to netýká i vás

Celosvětová svolávací akce ohledně vadných airbagů už dříve zasáhla rovněž Česko. Honda tak pokračuje v hledání potencionálně nebezpečných vozů.

Kauza okolo problémových airbagů firmy Takata se táhne již velice dlouhou dobu a měla zasáhnout celou řadu výrobců automobilů. Honda naposledy v březnu letošního roku uvedla, že bude pouze v Severní Americe svolávat na 1,2 milionu svých vozidel (a vozů značky Acura). Přesněji se jedná o vadný vyvíječ plynu airbagu, který může být bezpečnostním rizikem.

Nová Honda Jazz oficiálně: Stylový hatchback bude v Evropě pouze jako hybrid

Nová Honda Jazz oficiálně: Stylový hatchback bude v Evropě pouze jako hybrid

Pokud jste dosud nebyli v ČR samotnou automobilkou pozvání do servisu a chcete se ujistit, zda se tato svolávací akce nevztahuje rovněž na vaše vozidlo, Honda poskytuje na svém webu kontrolu auta na základě jeho VIN kódu. Po zadání kódu byste se měli dozvědět, zda se problém týká i vašeho auta.

Jestliže se týká, Honda radí neprodleně kontaktovat nejbližšího dealera značky, aby příslušné součásti zdarma vyměnil. Práce má podle všeho zabrat přibližně 1 hodinu, načež vám bude do modulu airbagu namontován upravený vyvíječ plynu.

Nový airbag od Hondy zachytí hlavu jako baseballová rukavice. Takto funguje

Nový airbag od Hondy zachytí hlavu jako baseballová rukavice. Takto funguje

Nejedná se přitom o žádnou maličkost. Honda uvádí, že vadný vyvíječ je možným nebezpečím pro vás i pro spolucestující v autě. Pokud se v případě nárazu aktivuje airbag, může vyvíječ plynu v airbagu vytvořit při vznícení příliš vysoký vnitřní tlak. V důsledku toho může dojít k roztržení pouzdra vyvíječe plynu a do vozidla mohou přes airbag vniknout kovové úlomky. To může způsobit vážné zranění, v krajním případě smrt.

V posledních zprávách z března letošního roku zaznělo, že vadné vyvíječe plynu airbagů Takata byly celosvětově spjaty s celkem 23 případy úmrtí, z čehož 21 došlo ve vozech Honda, a celkem 290 případy zranění.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků