Kritická chyba vozů Honda ohrožuje i české řidiče. Ověřte si, zda se to netýká i vás

Celosvětová svolávací akce ohledně vadných airbagů už dříve zasáhla rovněž Česko. Honda tak pokračuje v hledání potencionálně nebezpečných vozů.

Kauza okolo problémových airbagů firmy Takata se táhne již velice dlouhou dobu a měla zasáhnout celou řadu výrobců automobilů. Honda naposledy v březnu letošního roku uvedla, že bude pouze v Severní Americe svolávat na 1,2 milionu svých vozidel (a vozů značky Acura). Přesněji se jedná o vadný vyvíječ plynu airbagu, který může být bezpečnostním rizikem.

Nová Honda Jazz oficiálně: Stylový hatchback bude v Evropě pouze jako hybrid

Nová Honda Jazz oficiálně: Stylový hatchback bude v Evropě pouze jako hybrid

Pokud jste dosud nebyli v ČR samotnou automobilkou pozvání do servisu a chcete se ujistit, zda se tato svolávací akce nevztahuje rovněž na vaše vozidlo, Honda poskytuje na svém webu kontrolu auta na základě jeho VIN kódu. Po zadání kódu byste se měli dozvědět, zda se problém týká i vašeho auta.

Jestliže se týká, Honda radí neprodleně kontaktovat nejbližšího dealera značky, aby příslušné součásti zdarma vyměnil. Práce má podle všeho zabrat přibližně 1 hodinu, načež vám bude do modulu airbagu namontován upravený vyvíječ plynu.

Nový airbag od Hondy zachytí hlavu jako baseballová rukavice. Takto funguje

Nový airbag od Hondy zachytí hlavu jako baseballová rukavice. Takto funguje

Nejedná se přitom o žádnou maličkost. Honda uvádí, že vadný vyvíječ je možným nebezpečím pro vás i pro spolucestující v autě. Pokud se v případě nárazu aktivuje airbag, může vyvíječ plynu v airbagu vytvořit při vznícení příliš vysoký vnitřní tlak. V důsledku toho může dojít k roztržení pouzdra vyvíječe plynu a do vozidla mohou přes airbag vniknout kovové úlomky. To může způsobit vážné zranění, v krajním případě smrt.

V posledních zprávách z března letošního roku zaznělo, že vadné vyvíječe plynu airbagů Takata byly celosvětově spjaty s celkem 23 případy úmrtí, z čehož 21 došlo ve vozech Honda, a celkem 290 případy zranění.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 8 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků