Kresta už letos v ČR nepojede

Posádku týmu Autospektrum 2000 z Mariánských Lázní - Roman Kresta se spolujezdcem Janem Tománkem - již v letošní sezóně mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích neuvidíme.
Kresta už letos v ČR nepojede

Na Barum rally ve Zlíně si, dva podniky před koncem šampionátu, zajistila titul a na zbývajících soutěžích „velkého“ mistrovství v Příbrami a v Třebíči se na start tato mistrovská posádka nepostaví.

Kresta společně s Tománkem budou nyní k dispozici továrnímu týmu Škoda Motorsport. Zde se společně s ostatními továrními posádkami zúčastní plánovaných soutěží v MS. Při Rally San Remo pojede Kresta jako třetí posádka s úplným týmovým zabezpečením, stejným jaké budou mít Armin Schwarz a Bruno Thiry. Dále se jedná o ostrém startu trnavského jezdce při podzimní závěrečné soutěži v MS – RAC rally. Na ostatních soutěžích, na kterých bude škodovka startovat, bude Kresta sbírat zkušenosti pouze při trénincích.

Připomeňme, že Roman Kresta (25) spolu s Honzou Tománkem obhájili loňský mistrovský titul. Letošní sezóna byla pro posádku na domácí půdě výborná. Na všech startech, kde se postavili, nenašli přemožitele a zvítězili vždy s rozdílem třídy nad svými soupeři. V Klatovech, Vsetíně, Českém Krumlově, Mladé Boleslavi a Zlíně podávali vždy výborné výkony.

Proto jim patří letošní titul více než právem. Při soutěžích v mistrovství světa se Romanovi a Honzovi už tolik nedařilo. Na Kypru odstoupili po 3.RZ, kdy poškodili brzdový systém. Při Rally Akropolis v úvodu soutěže vylomili kolo.

Přesto tato talentovaná posádka dostala opět důvěru šéfa továrního týmu Pavla Janeby a v Itálii může dokázat  svoji vynikající jezdeckou kvalitu. Roman Kresta je považovaný za největší talent od doby tragicky zahynulého Jiřího Sedláře.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků