Kresta už letos v ČR nepojede

Posádku týmu Autospektrum 2000 z Mariánských Lázní - Roman Kresta se spolujezdcem Janem Tománkem - již v letošní sezóně mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích neuvidíme.
Kresta už letos v ČR nepojede

Na Barum rally ve Zlíně si, dva podniky před koncem šampionátu, zajistila titul a na zbývajících soutěžích „velkého“ mistrovství v Příbrami a v Třebíči se na start tato mistrovská posádka nepostaví.

Kresta společně s Tománkem budou nyní k dispozici továrnímu týmu Škoda Motorsport. Zde se společně s ostatními továrními posádkami zúčastní plánovaných soutěží v MS. Při Rally San Remo pojede Kresta jako třetí posádka s úplným týmovým zabezpečením, stejným jaké budou mít Armin Schwarz a Bruno Thiry. Dále se jedná o ostrém startu trnavského jezdce při podzimní závěrečné soutěži v MS – RAC rally. Na ostatních soutěžích, na kterých bude škodovka startovat, bude Kresta sbírat zkušenosti pouze při trénincích.

Připomeňme, že Roman Kresta (25) spolu s Honzou Tománkem obhájili loňský mistrovský titul. Letošní sezóna byla pro posádku na domácí půdě výborná. Na všech startech, kde se postavili, nenašli přemožitele a zvítězili vždy s rozdílem třídy nad svými soupeři. V Klatovech, Vsetíně, Českém Krumlově, Mladé Boleslavi a Zlíně podávali vždy výborné výkony.

Proto jim patří letošní titul více než právem. Při soutěžích v mistrovství světa se Romanovi a Honzovi už tolik nedařilo. Na Kypru odstoupili po 3.RZ, kdy poškodili brzdový systém. Při Rally Akropolis v úvodu soutěže vylomili kolo.

Přesto tato talentovaná posádka dostala opět důvěru šéfa továrního týmu Pavla Janeby a v Itálii může dokázat  svoji vynikající jezdeckou kvalitu. Roman Kresta je považovaný za největší talent od doby tragicky zahynulého Jiřího Sedláře.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků