Kresta už letos v ČR nepojede

Posádku týmu Autospektrum 2000 z Mariánských Lázní - Roman Kresta se spolujezdcem Janem Tománkem - již v letošní sezóně mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích neuvidíme.
Kresta už letos v ČR nepojede

Na Barum rally ve Zlíně si, dva podniky před koncem šampionátu, zajistila titul a na zbývajících soutěžích „velkého“ mistrovství v Příbrami a v Třebíči se na start tato mistrovská posádka nepostaví.

Kresta společně s Tománkem budou nyní k dispozici továrnímu týmu Škoda Motorsport. Zde se společně s ostatními továrními posádkami zúčastní plánovaných soutěží v MS. Při Rally San Remo pojede Kresta jako třetí posádka s úplným týmovým zabezpečením, stejným jaké budou mít Armin Schwarz a Bruno Thiry. Dále se jedná o ostrém startu trnavského jezdce při podzimní závěrečné soutěži v MS – RAC rally. Na ostatních soutěžích, na kterých bude škodovka startovat, bude Kresta sbírat zkušenosti pouze při trénincích.

Připomeňme, že Roman Kresta (25) spolu s Honzou Tománkem obhájili loňský mistrovský titul. Letošní sezóna byla pro posádku na domácí půdě výborná. Na všech startech, kde se postavili, nenašli přemožitele a zvítězili vždy s rozdílem třídy nad svými soupeři. V Klatovech, Vsetíně, Českém Krumlově, Mladé Boleslavi a Zlíně podávali vždy výborné výkony.

Proto jim patří letošní titul více než právem. Při soutěžích v mistrovství světa se Romanovi a Honzovi už tolik nedařilo. Na Kypru odstoupili po 3.RZ, kdy poškodili brzdový systém. Při Rally Akropolis v úvodu soutěže vylomili kolo.

Přesto tato talentovaná posádka dostala opět důvěru šéfa továrního týmu Pavla Janeby a v Itálii může dokázat  svoji vynikající jezdeckou kvalitu. Roman Kresta je považovaný za největší talent od doby tragicky zahynulého Jiřího Sedláře.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků