Kresta už letos v ČR nepojede

Posádku týmu Autospektrum 2000 z Mariánských Lázní - Roman Kresta se spolujezdcem Janem Tománkem - již v letošní sezóně mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích neuvidíme.
Kresta už letos v ČR nepojede

Na Barum rally ve Zlíně si, dva podniky před koncem šampionátu, zajistila titul a na zbývajících soutěžích „velkého“ mistrovství v Příbrami a v Třebíči se na start tato mistrovská posádka nepostaví.

Kresta společně s Tománkem budou nyní k dispozici továrnímu týmu Škoda Motorsport. Zde se společně s ostatními továrními posádkami zúčastní plánovaných soutěží v MS. Při Rally San Remo pojede Kresta jako třetí posádka s úplným týmovým zabezpečením, stejným jaké budou mít Armin Schwarz a Bruno Thiry. Dále se jedná o ostrém startu trnavského jezdce při podzimní závěrečné soutěži v MS – RAC rally. Na ostatních soutěžích, na kterých bude škodovka startovat, bude Kresta sbírat zkušenosti pouze při trénincích.

Připomeňme, že Roman Kresta (25) spolu s Honzou Tománkem obhájili loňský mistrovský titul. Letošní sezóna byla pro posádku na domácí půdě výborná. Na všech startech, kde se postavili, nenašli přemožitele a zvítězili vždy s rozdílem třídy nad svými soupeři. V Klatovech, Vsetíně, Českém Krumlově, Mladé Boleslavi a Zlíně podávali vždy výborné výkony.

Proto jim patří letošní titul více než právem. Při soutěžích v mistrovství světa se Romanovi a Honzovi už tolik nedařilo. Na Kypru odstoupili po 3.RZ, kdy poškodili brzdový systém. Při Rally Akropolis v úvodu soutěže vylomili kolo.

Přesto tato talentovaná posádka dostala opět důvěru šéfa továrního týmu Pavla Janeby a v Itálii může dokázat  svoji vynikající jezdeckou kvalitu. Roman Kresta je považovaný za největší talent od doby tragicky zahynulého Jiřího Sedláře.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků