Krásný Chevrolet Corvette C8 můžete mít třeba hned. Tento kousek mají v Brně

Vette vykročila ve své poslední generaci novým směrem, když se její motor přesunul z přední části doprostřed. Americký sporťák s pořádným stádem koní si můžete koupit v dobré konfiguraci za fér cenu a hned v moravské metropoli.

Procházení automobilové inzerce je bezesporu koníčkem většiny z nás a občas v ní najdeme pěkně zajímavé věci – například nedávno profesionálně vyladěnou Škodu Octavia RS s výkonem 323 kW (440 koní). Nyní jsme objevili Chevrolet Corvette C8, prodávaný v Brně firmou Denker za 3.071.512 Kč. A to je u nás velice nedostatkové zboží!

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Vůz má najeto jen 4200 mil, tedy 6759 kilometrů, a velmi vkusnou konfiguraci bez dětinských výstřelků. Karoserie je vyvedena v bílé barvě Arctic White, uvnitř najdeme hnědou kůži Nappa a odpovídající prošívání černého čalounění.

Uprostřed uložený osmiválec LT2 o objemu 6,2 litru dává výkon 369 kW, tedy 502 koní, a točivý moment 637 N.m – tento kousek má totiž paket Z51 Performance, který přidává standardnímu provedení 4 kW a 13 Nm. Balíček obsahuje i lepší chlazení, laděný výfuk, brzdový systém Brembo a elektronicky řízený zadní diferenciál.

Hennessey poprvé ukázal svůj Chevrolet Corvette C8. Hned pokořil kýžený rekord

Hennessey poprvé ukázal svůj Chevrolet Corvette C8. Hned pokořil kýžený rekord

Další nadstandardní výbavou této Corvette jsou adaptivní odpružení Magnetic Selective Ride Control, skořepinová sedadla GT2, karbonový paket motorového prostoru nebo třeba sportovní kontrola trakce. Být vámi, neváháme. Zaplatit, nasednout a odjet v nové Corvette... To je přece splněný sen!

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky