Krásné Subaru Impreza WRC po Colinu McRaeovi jde do aukce. Může se prodat za více než 10 milionů

Schopné závodní auto s ušlechtilým rodokmenem, řízené jedním z nejlepších závodníků? Může být vaše!

Tato Impreza S5 WRC s označením P2 byla skutečným továrním vozem, nasazeným na Rallye Monte Carlo v roce 1997. Za jejím volantem seděla posádka Colin McRae – Nicky Grist, která závod bohužel nedokončila kvůli nehodě. Vůz byl opraven a posléze na soutěžích projel celou Evropu – mohli jste jej dokonce vidět na Slovensku v Rallye VSŽ Košice nebo Gemer Dobšiná v roce 1998. V kontinentální Evropě byl nasazován hlavně v Rakousku a Maďarsku, od roku 2001 se účastnil převážně akcí ve Velké Británii a Irsku. Současný majitel jej vlastní od roku 2004, nyní míří do aukce Silverstone, pořádané koncem února.

Impreza je po nedávném velkém servisu, motor a převodovku repasovali specialisté ze společnosti Autosportif. Volant má sice na „nesprávné“ straně, ale původně byl vlevo a dá se do této podoby opět vrátit. Prohlédněte si fotky – z auta dýchá historie, má hezkou patinu i nemálo šrámů. Odhadovaná prodejní cena v aukci činí 340.000 až 380.000 liber, tedy zhruba 9,2 až 10,3 milionu korun.

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto. V současnosti nese společnost název Subaru Corporation.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

Diskuze (4) Další článek: BMW může radikálně změnit tvar ledvinek. Mohou být hranaté a zaberou téměř celou příď

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,