Krásné japonské kupé Lexus LC prošlo lehkou změnou. Naštěstí k lepšímu

Lexus LC se připravuje na modelový rok 2021. Bude lehčí, ostřejší a navrch přidá dvě nové barvy karoserie.

Designovými cenami ověnčené elegantní japonské kupé Lexus LC dostane pro modelový rok 2021 pár osvěžujících změn. Do nabídky barev karoserie přibudou dva odstíny - Cadmium Orange a Nori Green Pearl. Přibudou i nová 20palcová kola s novou povrchovou úpravou Dark Graphite. K žádným jiným designovým změnám se neschyluje.

Nádherný Lexus LC 500 Convertible je konečně tady! Má V8, víc vědět nemusíte

Nádherný Lexus LC 500 Convertible je konečně tady! Má V8, víc vědět nemusíte

Aktualizována bude i nabídka interiéru, kde nově najdete červenou kůži Flare Red. Bílá varianta Bespoke White se ruší. Infotainment se také konečně naučí propojení s telefony pomocí Android auto. Další změny jsou okem neviditelné, ale pocítíte je při řízení.

Lexus LC je teď lehčí o necelých deset kilogramů. Úspory se docílilo především díky použití hliníkových komponentů v zavěšení. Lehčí jsou i zadní kola, platí to ale jen pro ty 21palcová. Lehkou úpravou prošlo i řízení, která být nyní ostřejší. Nový je i systém Active Cornering Assist, který pomáhá s přibrzďováním vnitřního kola v zatáčkách.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Hybridní verze LC 500h má přemapovanou převodovku, která nyní umožní řidiči užít si širší spektrum otáček. Na výjezdu ze zatáčky se hybrid nebude bát podřadit na dvojku a vystřelit vpřed. Aktualizovaný Lexus LC dorazí k americkým dealerům ještě v tomto roce. O příchodu do Evropy zatím informace nemáme.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků