Krásné BMW M2C vzdává poctu historii. Má české značky a zajímavého majitele

Zajímavé úpravy zde nekončí pouze u vzhledu. Zapracovalo se rovněž pod kapotou.

BMW má s uváděním speciálních edicí svých modelů dlouhou historii. Pokud však máte dostatečnou fantazii a prostředky, pomyslnou specialitku si můžete vytvořit i sami. Dokazujete to majitel této M2 Competition, která po rozsáhlé úpravě dostala neoficiální označení CSL Turbomeister Edition. A dvoubarevnou karoserií s odkazem na ikonické závodní barvy Jägermeisteru to pouze začíná.

Prohlédněte si ty nejlepší registrační značky na přání. Najdete mezi nimi tu svou?

Prohlédněte si ty nejlepší registrační značky na přání. Najdete mezi nimi tu svou?

Barvy jsou nicméně důležité, jelikož odstín oranžové Inka 22 můžete vyhledat zpátky ve vzorníku starého BMW 2002, přičemž vzhled Turbomeister edice byl inspirován starším konceptem BMW 2002 Hommage. Navíc má tato M2 karbonovou kapotu, boční prahy AC Schnitzer, nový difuzor, titanový výfukový systém a celek podtrhují 19palcová kola BBS.

Podvozek využívá kitu od AST a nové jsou i díly brzdové soustavy. S lehčími komponenty se „emdvojka“ dočkala odlehčení 110 kg. Na druhou stranu pod kapotou se zvýšil počet koní, jelikož upravený twin-turbo řadový šestiválec o objemu tří litrů nyní produkuje 520 koní (382 kW), tedy o 110 koní (81 kW) více než v sérii. Na místě zůstala sedmistupňová DCT převodovka.

Když jsou inspirací speciální jednotky. Manhart udělal z BMW X7 bitevní loď

Když jsou inspirací speciální jednotky. Manhart udělal z BMW X7 bitevní loď

Za vychytanou maličkost lze považovat projekci speciální grafiky v rámci osvětlení pod dveřmi vozu, přičemž unikátní loga M2 CSL ukazuje vevnitř i přístrojový štít. Nová jsou také pádla řazení, karbonové prahy či hlavice řadičky, zatímco nechybí ani Alcantarou čalouněný volant se středovou značkou. Uprostřed palubní desky je taky dodatečný displej zobrazující diagnostická data.

Nakonec si nelze nevšimnout, že jedinečná M2 CSL Turbomeister Edition má české registrační značky na přání. Ostatně na sociálních sítích bude možná tato IAM 2COOL „emdvojka“ někomu povědomá. Jejím majitelem je totiž Marc Rutten, byznys manažer známého britského YouTubera Shmee150.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků
Renault Captur E-Tech v dlouhodobém testu: Povedený start! Rychlík to ale není

Renault Captur E-Tech 160 (1. díl)

Testovací auta se u nás zpravidla zdrží necelý týden. S plug-in hybridním Renaultem Captur však máme troch větší plány.

8.  1.  2021 | Jan Mička | 14 příspěvků